Pogoda
02.06.2020 11:44

Sony znowu odwołało pokaz Playstation 5. Jaki jest powód?

W czwartek 4 czerwca miał się odbyć oficjalny pokaz nowych gier na Playstation 5. Niestety, ten został odwołany. Firma Sony opublikowała oficjalne oświadczenie, w którym wyjaśniła swoją decyzję.

Sony znowu odwołało pokaz Playstation 5. Jaki jest powód?
foto: materiały prasowe/Sony

Chociaż sklepowy debiut Playstation 5 jest planowany na okres przedświąteczny 2020 roku (przełom listopada i grudnia), to Sony wciąż skupia się głównie na promowaniu swoich ostatnich dwóch hitów na konsole PS4. Mowa oczywiście o nadchodzącym "The Last of Us 2" od Naughty Dog i "Ghost of Tsushima", przygotowywanym przez studio Sucker Punch.

Playstation 5 - pokaz konsoli znów się nie odbędzie

Sony planowało jednak rozpocząć kampanię marketingową PS5, przygotowując oficjalny pokaz sprzętu, który miał się odbyć 4 czerwca 2020 roku. Playstation miało pokazać nowe, niezapowiedziane jeszcze produkcje, a także przedstawić graczom porównanie grafiki między grami na PS4 i PS5 (wiemy na pewno, że m.in. "The Last of Us 2" będzie dostępne również na nowszą z konsol). Niestety, konferencja Sony została przełożona na czas nieokreślony.

The Last of Us part II
The Last of Us part II
Przeczytaj także The Last of Us Part II na nowym zwiastunie. Twórcy chronią graczy przed spojlerami [WIDEO]

Co stało za decyzją? Cóż, powód był prosty - USA nie tylko zmaga się z koronawirusem, ale ostatnio również z protestami i zamieszkami wywołanymi przez policyjną brutalność oraz śmierć George'a Floyda. Jak tłumaczy Sony na swoim Twitterze:

"

Zdecydowaliśmy, że przeniesiemy nasze wydarzenie, które miało się odbyć 4 czerwca. Rozumiemy, że gracze z całego świata pragną zobaczyć gry na Playstation 5, ale uważamy, że teraz nie jest dobry moment na triumfowanie i celebrację. Chcemy się na razie usunąć w cień i oddać pole osobom, które mają ważniejsze rzeczy do powiedzenia. "

Tak jak wspomnieliśmy - Sony nie określiło jeszcze daty pokazu Playstation 5. Konsola trafi do sprzedaży w okresie przedświątecznym 2020.

klapki kubota
klapki kubota
Przeczytaj także Klapki Kubota w PlayStation Plus. Nowa promocja dla właścicieli PS4
Tagi: Sony Playstation