Pogoda
08.09.2017 15:26

South Park: The Fractured But Whole jedzie po rasistowskiej bandzie

Dawno nie było gry tak kontrowersyjnej, żeby zrobiło się o niej głośno w mediach informacyjnych i polityce. Twórcom South Park: The Fractured But Whole udało się chyba wywołać burzę zanim jeszcze gra miała premierę. Wystarczyło pokazać ekran wyboru trudności.

South Park: The Fractured But Whole jedzie po rasistowskiej bandzie
foto: materiały prasowe

Oficjalny komentarz do odkrycia dokonanego podczas prezentacji części nadchodzącej gry przekonuje, że wybrano takie a nie inne rozwiązanie, gdyż chciano użyć satyry społecznej do wskazania trapiącego USA problemu.

Na czym polega wybór trudności rozgrywki w South Park: The Fractured But Whole? Gracz używa suwaka, żeby zmienić kolor skóry prowadzonego bohatera. Biały oznacza pójście na łatwiznę, czarny – wybranie poziomu hard.

Na ekranie można usłyszeć komentarz Erica Cartmana, wyjaśniającego sytuację:

"

Nie martw się, to nie wpłynie na przebieg walki, tylko na każdy inny aspekt Twojego życia. "

Autorzy gry przyznali, że to nie jest żart – wybór koloru skóry rzeczywiście wpływa na rozgrywkę. Czarni będą w stanie zarobić mniej pieniędzy, inaczej będą także wyglądać rozmowy z innymi postaciami w grze.

Twórcy serialu dali się poznać jako osoby niezłomnie śmiejące się z politycznej poprawności – atmosfera kreskówki jest zachowana także w grze. W „podzielonych, ale całych” bohaterzy staja do bratobójczej walki o przetrwanie planowanego uniwersum superbohaterów – jako Nowy, „wyposażony w dupę o supermocach”, gracz będzie musiał dokonać wyboru i stanąć po jednej ze stron.

A nie będzie to wcale takie łatwe. W swoje szeregi Nowego chcą zrekrutować Mysterion i Kumple Wolności:

Na pomoc liczą także Szop i Przyjaciele:

Przekładana wiele razy premiera gry obecnie wyznaczona jest na 17 października 2017 roku. Tytuł pokaże się na PC, Xbox One oraz PS4.

Co sądzicie o żarcie twórców?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry