South Park: The Fractured But Whole jedzie po rasistowskiej bandzie

Michał Tomaszkiewicz
08.09.2017 15:26
South Park: The Fractured But Whole jedzie po rasistowskiej bandzie Fot. materiały prasowe

Dawno nie było gry tak kontrowersyjnej, żeby zrobiło się o niej głośno w mediach informacyjnych i polityce. Twórcom South Park: The Fractured But Whole udało się chyba wywołać burzę zanim jeszcze gra miała premierę. Wystarczyło pokazać ekran wyboru trudności.

Oficjalny komentarz do odkrycia dokonanego podczas prezentacji części nadchodzącej gry przekonuje, że wybrano takie a nie inne rozwiązanie, gdyż chciano użyć satyry społecznej do wskazania trapiącego USA problemu.

Na czym polega wybór trudności rozgrywki w South Park: The Fractured But Whole? Gracz używa suwaka, żeby zmienić kolor skóry prowadzonego bohatera. Biały oznacza pójście na łatwiznę, czarny – wybranie poziomu hard.

Na ekranie można usłyszeć komentarz Erica Cartmana, wyjaśniającego sytuację:

Nie martw się, to nie wpłynie na przebieg walki, tylko na każdy inny aspekt Twojego życia.

Autorzy gry przyznali, że to nie jest żart – wybór koloru skóry rzeczywiście wpływa na rozgrywkę. Czarni będą w stanie zarobić mniej pieniędzy, inaczej będą także wyglądać rozmowy z innymi postaciami w grze.

Twórcy serialu dali się poznać jako osoby niezłomnie śmiejące się z politycznej poprawności – atmosfera kreskówki jest zachowana także w grze. W „podzielonych, ale całych” bohaterzy staja do bratobójczej walki o przetrwanie planowanego uniwersum superbohaterów – jako Nowy, „wyposażony w dupę o supermocach”, gracz będzie musiał dokonać wyboru i stanąć po jednej ze stron.

A nie będzie to wcale takie łatwe. W swoje szeregi Nowego chcą zrekrutować Mysterion i Kumple Wolności:

Na pomoc liczą także Szop i Przyjaciele:

Przekładana wiele razy premiera gry obecnie wyznaczona jest na 17 października 2017 roku. Tytuł pokaże się na PC, Xbox One oraz PS4.

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.