Pogoda
21.09.2016 13:07

Space Invaders atakują na dronach

Klasyczna gra powróciła w nowym, nawet bardziej emocjonującym wydaniu – zamiast strzelać do obcych najeźdźców na ekranie, można bronić Ziemi przed inwazją strzelając z lasera do groźnie obniżających lot dronów.

Space Invaders atakują na dronach
foto: vHive

Nie jest to niestety propozycja dostępna komercyjnie – koszt zakupu dronów okazałby się zapewne barierą nie do przeskoczenia, szczególnie biorąc pod uwagę, że autorzy nowego wcielenia Space Invaders postawili na DJI Phantom 3.

Łącznie w rolę kosmicznych najeźdźców wcielało się 8 dronów. Do każdego z gadżetów podłączono wyświetlacz LED, którego zadaniem było prezentowanie odpowiednio rozpikselowanych wizerunków statków znanych z gry.

Oprócz tego każdy Phantom zyskał także czujniki reagujące na oświetlenie promieniem lasera – w ten sposób kierujący ruchami dronów komputer wiedział, że pojazd został trafiony przez gracza.

Osiem dronów miało w założeniach synchronicznie symulować ruch statków znanych ze Space Invaders – strategia obcych sprowadzała się w końcu do prostego obniżenia pułapu i zmiany kierunku przemieszczania się (zwiększenie prędkości statków było początkowo efektem słabości sprzętu automatu, który radził sobie coraz lepiej wraz ze zmniejszaniem się liczby statków do wyświetlania).

Dużo pracy włożono w przygotowanie stanowiska strzelca, które nie tylko otrzymało działo laserowe zdolne do odparcia inwazji obcych, ale także jest wysoce mobilne (fotel porusza się na wózku po szynach).

Autorzy dronowego Space Invaders zapewniają, że zadbali także o wrażenia dźwiękowe – na nagraniu niestety zdecydowali się na zamieszczenie zagłuszającego wszystko motywu muzycznego z „Gwiezdnych wojen”.

Drugie z dostępnych nagrań pozwala nam przyjrzeć się projektowi przy majestatycznym akompaniamencie „Tako rzecze Zaratustra” z filmu „2001: Odyseja kosmiczna”:

Możliwość bezkolizyjnej współpracy dronów otwiera zupełnie nowe możliwości ich używania – powstają na przykład pokazy, które widowiskowością mogą rywalizować z fajerwerkami.

W jaką inną grę z dronami chcielibyście zagrać?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry