Pogoda
04.07.2017 16:38

Spal gumę Mustangiem przy pomocy przycisku

Zawsze marzyliście o tym by spalić opony, ale wasze auto się do tego nie nadaje? Czas pomyśleć o zakupie Mustanga.

Spal gumę Mustangiem przy pomocy przycisku
foto: kadr z wideo

Koncern motoryzacyjny Ford chce w 2018 roku wprowadzić w każdej wersji Mustanga opcję linelock umożliwiającą palenie gumy w każdym momencie. Brzmi absurdalnie? Znany w świecie driftingu, Vaughn Gittin Jr. w filmiku opublikowanym na oficjalnym kanale Ford Motor Company pokazuje, że nie koniecznie.

Cała akcja rozgrywa się w momencie, gdy Gittin Jr. podjeżdża do przechodniów pomarańczowym Mustangiem. Po spuszczeniu szyby oferuje im przejażdżkę oraz możliwość spalenia gumy. Jak można się domyślić, wszyscy chętnie przystają na taką propozycję.

mustang

Następnie udają się na specjalnie wydzielone do tego miejsce i...palą gumę. Wszystko dzięki zamontowanemu w Mustangu systemowi linelock. Według producenta funkcja ta została stworzona do rozgrzewania opon przed wyścigami samochodowymi i jej przeznaczenie powinno być wykorzystywane tylko na torze. Jak widać może spowodować uśmiech na twarzy również u zwykłych kierowców.

Jak to działa? System linelock wybierany jest poprzez użycie przycisków umieszczonych na kierownicy. Po wyborze odpowiedniego, aktywujemy system odpowiedzialny za blokadę przednich hamulców.

linelock

Do tej pory w linelock wyposażony był tylko Mustang GT z silnikiem V8 generującym moc 421 koni mechanicznych. Jednak Ford Motor Company chciałby wprowadzić ten system we wszystkich modelach Mustanga produkowanych w roku 2018, również tych z silnikami EcoBoost.

Chcielibyście być jak Vaughn Gittin Jr. i spalić gumę Mustangiem?

Chciałbyś spalić gumę Mustangiem?

Aleksandra Kopka
Tagi: burnout mustang palenie gumy Ford Motor Company Ford Mustang GT