Pogoda
27.01.2016 15:11

Specjalna edycja ASUS ZenFone 2 Deluxe

ASUS zaprezentował nową, wydajniejszą edycję ZenFona 2 w wersji Deluxe. Specyfikacji smartfona nie powstydziłaby się część sprzedawanych dziś komputerów.

Specjalna edycja ASUS ZenFone 2 Deluxe
foto: asus.com

Najbardziej widoczną nowością są dwie wymienne obudowy. Składająca się z 500 ręcznie rozmieszczonych wielokątów pokrywa Silver Drift ma przypominać wyglądem kryształ, podczas gdy Carbon Night to fantazja na temat ultralekkich materiałów stosowanych przy budowie supersamochodów.

ASUS ZenFone 2 Deluxe

Ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie z tyłu obudowy dodatkowego przycisku obsługiwanego palcem wskazującym. Ma on umożliwiać korzystanie z telefonu trzymanego w ręce bez konieczności angażowania drugiej kończyny.

Tylny klawisz pozwala między innymi na wykonywanie zdjęć przednią kamerą, regulowanie głośności oraz nawigowanie między opcjami smartfonu. Przycisk ma być równie łatwy w obsłudze dla osób prawo- jak i leworęcznych.

foto: asus.com

Przód smartfona to charakterystyczne dla ASUSa wykończenie dolnej ramki. Producent chwali się, że 72% powierzchni zajmuje ekran, w rezultacie czego matryca o przekątnej 5,5 cala zmieściła się w obudowie typowej dla konstrukcji z 5-calowymi wyświetlaczem.

ASUS ZenFone 2 Deluxe dane techniczne

Obraz prezentowany jest w rozdzielczości Full HD (1920x1080 punktów), a ekran pokryty jest odpornym na zarysowania szkłem Corning Gorilla Glass 3. Smartfon można używać w rękawiczkach dzięki udostępnieniu odpowiedniego trybu obsługi dotyku.

ASUS ZenFone 2 Deluxe jest wyposażony w dwa aparaty fotograficzne. Przednia kamera z szerokokątnym obiektywem może wykonywać zdjęcia w rozdzielczości 5 megapikseli. Główny aparat, wyposażony w opcję autofokusu, dysponuje rozdzielczością 13 megapikseli. Producent zastosował dwie lampy, pozwalające uzyskać naturalną barwę oświetlenia fotografowanych obiektów.

ASUS postawił na nowy czterordzeniowy procesor Intel Atom Z3590, pracujący z prędkością 2,5 GHz. ZenFone 2 Deluxe w edycji specjalnej wyposażony jest w 4 GB pamięci RAM oraz 128 GB wbudowanej pamięci na dane. Wartość tę można podwoić stosując kartę pamięci w formacie microSD. Właściciele otrzymują dodatkowo 5 GB przestrzeni w usłudze chmurowe ASUS WebStorage.

foto: asus.com

Smartfon może obsłużyć dwie karty SIM jednocześnie, z czego jedna może pracować w trybie LTE obsługującym przesyłanie danych z prędkością 250 Mbps. ASUS ZenFone 2 Deluxe ma ponadto moduł WiFi zgodny z najnowszym standardem 802.11ac o przepustowości 433 Mbps. Pozycja wyznaczana jest na podstawie danych z systemu GPS oraz Glonass.

Pojemna bateria (3000 mAh) może być ładowana w trybie BoostMaster. ASUS podaje, że w 39 minut zapełnia się 60% akumulatora, a 10-minutowe ładowanie pozwoli na prowadzenie rozmów przez niemal trzy godziny.

Edycja specjalna ASUS ZenFone 2 Deluxe działa pod kontrolą Androida L, producent zainstalował na niego nakładkę ZenUI. Dodatkowo na smar fonie preinstalowany jest Asphalt 8: Airborne z pulą 24 tysięcy kredytów. Cena smartfona nie została jeszcze podana.

Co sądzisz o specjalnej edycji Asusa ZenFona 2 Deluxe? Czy aktualna cena jest Twoim zdaniem dobra?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile ASUS Technologia