Specjalna edycja ASUS ZenFone 2 Deluxe

Michał Tomaszkiewicz
27.01.2016 15:11
Specjalna edycja ASUS ZenFone 2 Deluxe Fot. asus.com

ASUS zaprezentował nową, wydajniejszą edycję ZenFona 2 w wersji Deluxe. Specyfikacji smartfona nie powstydziłaby się część sprzedawanych dziś komputerów.

Najbardziej widoczną nowością są dwie wymienne obudowy. Składająca się z 500 ręcznie rozmieszczonych wielokątów pokrywa Silver Drift ma przypominać wyglądem kryształ, podczas gdy Carbon Night to fantazja na temat ultralekkich materiałów stosowanych przy budowie supersamochodów.

ASUS ZenFone 2 Deluxe

Ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie z tyłu obudowy dodatkowego przycisku obsługiwanego palcem wskazującym. Ma on umożliwiać korzystanie z telefonu trzymanego w ręce bez konieczności angażowania drugiej kończyny.

Tylny klawisz pozwala między innymi na wykonywanie zdjęć przednią kamerą, regulowanie głośności oraz nawigowanie między opcjami smartfonu. Przycisk ma być równie łatwy w obsłudze dla osób prawo- jak i leworęcznych.

foto: asus.com Fot. foto: asus.com

Przód smartfona to charakterystyczne dla ASUSa wykończenie dolnej ramki. Producent chwali się, że 72% powierzchni zajmuje ekran, w rezultacie czego matryca o przekątnej 5,5 cala zmieściła się w obudowie typowej dla konstrukcji z 5-calowymi wyświetlaczem.

ASUS ZenFone 2 Deluxe dane techniczne

Obraz prezentowany jest w rozdzielczości Full HD (1920x1080 punktów), a ekran pokryty jest odpornym na zarysowania szkłem Corning Gorilla Glass 3. Smartfon można używać w rękawiczkach dzięki udostępnieniu odpowiedniego trybu obsługi dotyku.

ASUS ZenFone 2 Deluxe jest wyposażony w dwa aparaty fotograficzne. Przednia kamera z szerokokątnym obiektywem może wykonywać zdjęcia w rozdzielczości 5 megapikseli. Główny aparat, wyposażony w opcję autofokusu, dysponuje rozdzielczością 13 megapikseli. Producent zastosował dwie lampy, pozwalające uzyskać naturalną barwę oświetlenia fotografowanych obiektów.

ASUS postawił na nowy czterordzeniowy procesor Intel Atom Z3590, pracujący z prędkością 2,5 GHz. ZenFone 2 Deluxe w edycji specjalnej wyposażony jest w 4 GB pamięci RAM oraz 128 GB wbudowanej pamięci na dane. Wartość tę można podwoić stosując kartę pamięci w formacie microSD. Właściciele otrzymują dodatkowo 5 GB przestrzeni w usłudze chmurowe ASUS WebStorage.

foto: asus.com Fot. foto: asus.com

Smartfon może obsłużyć dwie karty SIM jednocześnie, z czego jedna może pracować w trybie LTE obsługującym przesyłanie danych z prędkością 250 Mbps. ASUS ZenFone 2 Deluxe ma ponadto moduł WiFi zgodny z najnowszym standardem 802.11ac o przepustowości 433 Mbps. Pozycja wyznaczana jest na podstawie danych z systemu GPS oraz Glonass.

Pojemna bateria (3000 mAh) może być ładowana w trybie BoostMaster. ASUS podaje, że w 39 minut zapełnia się 60% akumulatora, a 10-minutowe ładowanie pozwoli na prowadzenie rozmów przez niemal trzy godziny.

Edycja specjalna ASUS ZenFone 2 Deluxe działa pod kontrolą Androida L, producent zainstalował na niego nakładkę ZenUI. Dodatkowo na smar fonie preinstalowany jest Asphalt 8: Airborne z pulą 24 tysięcy kredytów. Cena smartfona nie została jeszcze podana.

Co sądzisz o specjalnej edycji Asusa ZenFona 2 Deluxe? Czy aktualna cena jest Twoim zdaniem dobra?

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.