Spider-Man z gry na PlayStation 4 zadebiutuje w komiksach Marvela

Sergiusz Kurczuk
19.06.2018 14:05
7 (2018) Fot. okładka komiksu Avengers #7 (2018)

Spider-Man na PS4 nie tylko zawita w świecie gier wideo. Marvel wprowadzi nową wersję Ścianołaza do komiksowego uniwersum. 

Na grę „Spider-Man”, która dostępna będzie na konsole PlayStation 4, czekają nie tylko wszyscy fani pajęczego superbohatera, ale również wielu graczy. Zwiastuny produkcji Insomniac Games to jedno, ale materiały zaprezentowane na targach E3 2018 spowodowały, że o wypróbowanie tego tytułu marzy jeszcze więcej osób. Okazuje się, że najnowsza konsola japońskiej firmy to nie jedyne miejsce, w którym spotkamy się z nową wersją Spider-Mana. Bohater zadebiutuje również na kartach komiksów Marvela. 

Spider-Man z PS4 w komiksach Marvela

Ostatnimi czasy w kanonicznym świecie Marvel Comics pojawiło się dość dużo pajęczych herosów. Było to związane z wydarzeniami, które miały miejsce podczas eventu „Spiderverse”. To jednak nie koniec spotkań Petera Parkera z alternatywnymi wersjami swojego alter ego. Niebawem rozpocznie się kolejny event, tym razem zatytułowany dość mrocznie, bo „Spidergeddon”. Nie ma w tym nic dziwnego, bo za scenariusz całej historii odpowiada Christos Gage, który jest autorem scenariusza do gry na PS4. Debiut growego Spideya na łamach komiksu będzie miał miejsce 26 września 2018 roku w zerowym numerze „Spidergeddon”. W tym zeszycie stroną graficzną zajął się znany z serii „X-Force” rysownik Clayton Crain. 

Spidergeddon #0 Fot. foto: Spidergeddon #0

„Spidergeddon” to nie jedyna seria, w której pojawi się Spider-Man (przynajmniej na rysunku) z nadchodzącej gry. Wrześniowe okładki komiksów Marvela dostały warianty, w których głównym bohaterem jest alternatywna wersja Ścianołaza. Twórcy postanowili stworzyć 5 specjalnych rysunków umieszczonych na obwolutach wybranych serii. Każda z ilustracji odnosi się do słynnej okładki starszych zeszytów z przygodami Spider-Mana. Growy Spidey będzie zdobił następujące tytuły: „Amazing Spider-Man Annual #1  (2018)”,  „Amazing Spider-Man #5”, „Avengers #7”, „Spidergeddon #0” i „West Coast Avengers #2”. Autorami wariantów są Dennis Chan, Darly Mandryk, Eve Ventrue, Sing Li i Tim TsangOkładki możecie zobaczyć w naszej galerii:

Premiera „Spider-Mana” na PS4 już 7 września 2018 roku. Spider-Man pojawi się też już 25 grudnia 2018 roku w filmie animowanym „Spider-Man: Universum”, natomiast Tom Holland powróci do roli herosa 4 lipca 2019 roku we wciąż nie zatytułowanym sequelu „Homecoming”.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.