Pogoda
15.06.2020 12:59

Spike Lee przeprosił za bronienie Woody'ego Allena: "Nie będę tolerował molestowania"

Spike Lee wypowiedział ostatnio bardzo kontrowersyjne słowa, za które zmuszony był przeprosić. Jak początkowo bronił Allena oskarżonego o molestowanie?

Foto: Rex Features/East News
Foto: Rex Features/East News

Zarówno Spike Lee, jak i Woody Allen, to znany filmowi twórcy, cieszący się światową sławą i uznaniem. Przynajmniej na poziomie artystycznym. Pierwszy z panów wypadł bowiem z łask świata Hollywood po tym, jak powróciły zarzuty o molestowanie seksualne, którego miał dopuścić się przed laty na swojej adoptowanej córce. Spike Lee stanął w obronie Allena, wygłaszając oświadczenie, które wielu osobom nie przypadło do gustu.

Spike Lee przeprosił za okazanie poparcia Woody'emu Allenowi

W programie "In the Morning" nowojorskiej stacji radiowej WOR poruszono temat Woody'ego Allena. Spike Lee podkreślił, że wspomniany reżyser jest jego przyjacielem i stanął w jego obronie mówiąc:

"

Chciałbym tylko powiedzieć, że Woody Allen jest świetnym filmowcem i wykluczanie ludzi nie dotyczy tylko jego. [...] Myślę, że kiedy spojrzymy na to z perspektywy czasu, uświadomimy sobie, że - o ile nie mówimy o zabójstwie - nie można wymazać kogoś i udawać, że nigdy nie istniał. Woody to mój przyjaciel, fan Knicksów jak ja. Wiem, że przez co teraz przechodzi. "

Spike Lee
Spike Lee
Przeczytaj także Spike Lee stworzył krótkometrażowy film o brutalności policji inspirowany zabójstwem George'a Floyda [WIDEO]

Spike Lee szybko pożałował swoich słów i pokusił się o sprostowanie. Na Twitterze zamieścił wpis, w którym przeprosił za swoją wypowiedź.

"

Najmocniej przepraszam. Myliłem się. Nie toleruję i nigdy nie będę tolerował seksualnego molestowania, napaści ani przemocy. Takie zachowanie powoduje szkody, których nie można lekceważyć. "

W formie przypomnienia - Woody Allen został oskarżony o molestowanie seksualne swojej adoptowanej córki Dylan Farrow, gdy ta miała zaledwie 7 lat. Reżyser nie przyznał się do winy, a - mimo przeprowadzenia aż dwóch policyjnych śledztw - oficjalnych zarzutów nigdy mu nie postawiono.

Monty Python i Święty Graal
Monty Python i Święty Graal
Przeczytaj także Telewizja wykorzystała cytat z Monty Pythona. Redaktorka myślała, że powołuje się na relację dziennikarską
Tagi: Newsy Spike Lee Woody Allen