Pogoda
24.06.2019 14:51

Spisany Cyberpunk 2077 jest dłuższy niż trylogia „Władca Pierścieni”

Cyberpunk 2077 to naprawdę duża gra. Nie tylko pod względem spodziewanego sukcesu komercyjnego oraz wpływu, jaki będzie mieć na inne tytułu. Twórcy zdradzili, że scenariusz gry jest dłuższy, niż trylogia „Władca Pierścieni” Tolkiena.

Cyberpunk 2077
foto: materiały prasowe

CD Projekt RED często podkreśla, że stara się robić gry przełomowe. Wiedźmin 3 był pokazem tego, jak powinno się pokazywać pasjonujące historie w otwartym świecie. Cyberpunk 2077 ma budować na tych doświadczeniach, ale wprowadzić zupełnie nową jakość.

CP2077 ma być grą z pierwszym tak pieczołowicie symulowanym światem. Polskie studio podkreśla, że gracze będą mieć niespotykaną dotąd swobodę w realizowaniu stawianych przed nimi zadań. To zaś, w jaki sposób się je ukończy (lub poniesie porażkę) ma wpływać na to, jak otoczenie będzie postrzegać postać i wpływać na przyszłą rozgrywkę.

Cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077
Przeczytaj także Cyberpunk 2077 ma oferować nieliniowość na zupełnie nowym poziomie

Dobrym przykładem rozbudowania Cyberpunka 2077 jest fakt, że gra ma nie tylko kilka (a może i kilkanaście) różnych zakończeń, lecz także odmienne rozpoczęcia, zależne od wyborów dokonywanych już na etapie tworzenia postaci V.

Cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077
Przeczytaj także Cyberpunk 2077 będzie miał kilka zakończeń oraz kilka rozpoczęć

CD Projekt RED musiało ciężko pracować, żeby zapewnić graczom swobodę rozgrywki. Oznaczało to konieczność opracowania kilku różnych scenariuszy przejścia całego tytułu, co w praktyce przekłada się na stworzenie kilku różnych gier w jednym.

Cyberpunk 2077 dłuższy niż trylogia „Władca Pierścieni”

Takie podejście do tworzenia gry wymagało napisania wielu różnych wersji linii dialogowych, alternatywnych przebiegów scen oraz wątków fabuły. W rezultacie wiele twarzy historii opowiadanej w Cyberpunka 2077 zajmuje więcej miejsca, niż uznawana za bardzo obszerną trylogia Tolkiena.

Zdradził to w wywiadzie dla BI Rafał Jaki, menedżer ds. rozwoju CDPR.

"

Proszę pamiętać, że nasze gry są bardzo duże, jeśli chodzi o warstwę tekstową. Cyberpunk 2077 będzie miał większą objętość niż trzy części „Władcy Pierścieni”. "

Filozofia stojąca za koncepcją Cyberpunka 2077 gwarantuje, że grę można będzie przejść wiele razy i za każdym razem mieć do czynienia z tytułem, który będzie sprawiał odmienne wrażenie.

Cyberpunk 2077 będzie miał premierę 16 kwietnia 2020 roku. Gra wyjdzie na konsole PlayStation 4 i Xbox One oraz na komputery PC.

Zobacz także: Cyberpunk 2077 będzie działać gorzej na konsolach 

Przeczytalibyście powieść na wątkach Cyberpunka 2077?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry Cyberpunk 2077