Spłonęła świątynia satanistów. Wyznawcy zapowiadają rzucenie klątwy

18.01.2021 11:13
Spłonęła świątyni satanistów. Wyznawcy zapowiadają rzucenie klątwy Fot. Shutterstock (zdjęcie poglądowe)

Sataniści z Poughkeepsie opłakują zniszczenie położonej na północ od Nowego Jorku świątyni, która według władz stanowych została podpalona w tym tygodniu. Wspólnota zapowiada, że sprawca zostanie objęty klątwą.

14 stycznia 2021 roku doszło do podpalenia satanistycznego kościoła, który znajdował się na północ od Nowego Jorku w popularnym wśród turystów "Witchcraft district".

Ktoś podpalił satanistyczną świątynię

Budynek, w którym znajdowała się świątynia został wybudowany w 1900 roku. Należał do Joe Mendillo "Netherworld", jednego z głównych kapłanów, który zmarł w styczniu ubiegłego roku. W zabytkowym obiekcie sataniści świętowali między innymi Halloween, stąd jego nazwa - "Halloween House". Dom przy South Clinton Street wyglądał bardzo charakterystycznie. Ozdobiono go rzeźbami diabła, a na podjeździe od dawna stał karawan. Nietypowy był też garaż. Tuż nad nim, na tablicy widniał napis "Devil's Garage".

Dom stojący w popularnym wśród turystów „Witchcraft district” (dystrykcie czarnoksięstwa) stanął w płomieniach w czwartek około godziny 5 rano czasu miejscowego.

– podała do wiadomości lokalna straż pożarna.

Zajmująca się podpaleniem Policja poinformowała, że jest w posiadaniu nagrania, na którym wyraźnie widać mężczyznę, który zmierza w kierunku obiektu z dwoma kanistrami z benzyny. Następnie wylewa benzynę na ganek, podpala i ucieka. Jak twierdzi Policja w środku znajdowały się dwie osoby, ale zdołały uciec nie odnosząc obrażeń. Na tą chwilę nie zatrzymano sprawcy podpalenia.

Sataniści zapowiadają, że rzucą klątwę

Społeczność satanistów z Poughkeepsie natychmiast zapowiedziała, że osoba odpowiedzialna za spalenie świątyni zostanie objęta klątwą.

Jesteśmy w szoku. Zresztą wszyscy w sąsiedztwie są zmartwieni tym podpaleniem. Ktokolwiek to zrobił, czeka go nasza klątwa. Myślę, że zrobił to ze złośliwości.

 – powiedział w rozmowie z dziennikiem "The Poughkeepsie Journal" Isis Vermouth.

Skala zniszczeń jest taka, że nie wydaje mi się, żeby ten dom został kiedykolwiek odnowiony.

– przyznał arcykapłan Peter Gilmore.

Gilmore zauważył również, obiekt poza wartością sentymentalną, posiadał także wartość historyczną. Zmarły w styczniu właściciel domu był pierwszą osobą w Nowym Jorku, która udzieliła ślubu parze satanistów tej samej płci. Arcykapłan zapowiedział również podjęcie prac nad stworzeniem w tym miejscu pomnika słynnego reżysera dziwnych filmów, Edwarda D. Wooda Jr. Poughkeepsie.

Źródło: theguardian.com, tvp.info
Zobacz również: 24-latek z Wielkopolski oblał się łatwopalnym płynem, a potem podpalił. Zrobił to w sklepie spożywczym

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.