Spłonęło ranczo znane z "Westworld" i innych produkcji o Dzikim Zachodzie

Sergiusz Kurczuk
13.11.2018 17:12
Spłonęło ranczo znane z "Westworld" i innych produkcji o Dzikim Zachodzie Fot. kadr z serialu Westworld

Pożary w Kalifornii nie oszczędzają nikogo i niczego. Spłonęło słynne Western Town zbudowane na ranczu Paramount. Ostatnio pojawiło się w serialu HBO "Westworld".

Miłośnicy kowbojskich opowieści na pewno kojarzyli Western Town znajdujące się na ranczu Paramount w kalifornijskim Agoura Hills. Nawet jeśli nie znali nazwy i lokalizacji miejsca, na pewno niejednokrotnie widzieli je w serialach i filmach o Dzikim Zachodzie. Ostatnio "wystąpiło" w hicie HBO "Westworld". Niestety zostało strawione przez ogień w jednym z kalifornijskich pożarów.

"Westworld" - spłonęło ranczo Paramount

Obiekt służył wielu pokoleniom filmowców od prawie stu lat. W 1927 roku przedstawiciele Paramount Studios kupili dużą połać ziemi w górach Santa Monica. Powstało tam wiele planów filmowych, które idealnie pasowały do filmów i seriali o Dzikim Zachodzie. Wiele z nich zbudowano na wzór nieistniejących już budynków historycznych. Na terenie rancza Paramount znajdowały się również plany niezwiązane z filmami o kowbojach, ale to właśnie z westernowych replik było najbardziej znane.

Do serii ogromnych pożarów doszło na początku listopada 2018 roku. Pożoga nawiedziła całe hrabstwo Los Angeles, powodując liczne straty, między innymi w Malibu, gdzie spłonęło wiele domów gwiazd. Katastrofa pochłonęła około 40 ofiar śmiertelnych, a ponad 200 tysięcy osób zostało ewakuowanych ze swoich posesji. O zniszczeniu rancza Paramount poinformowali przedstawiciele parku Santa Monica Mountains za pośrednictwem Twittera.

Przykro nam, że dzielimy się takimi informacjami, ale pożar Woosley Fire spalił Wester Town na ranczu Paramount w Agoura. Nie mamy żadnych szczegółów ani zdjęć, ale prawdopodobnie wszystkie konstrukcje poszły z dymem. Ten teren jest częścią pożaru, do którego nie mamy dostępu.

Drewniane budynki stały się łatwą ofiarą ognia. Westernowe miasteczko pojawiło się w dwóch sezonach "Westworld", ale "zagrało" również w "Doktor Quinn", "Synach Anarchii", "Carnivale" i innych znanych produkcjach. Po ugaszeniu ognia pojawiły się tweety, ukazujące zgliszcza słynnego rancza.

Smutne wieści dla fanów "Westworld" i takich produkcji jak "Doktor Quinn". Western Town na ranczu Paramount zostało spalone do gołej ziemi przez Woosley Fire.

"Westworld" sezon 3. - kiedy premiera?

Przedstawiciele HBO skomentowali pożar. Przyznali, że obecnie nie kręcili w tym miejscu kolejnego sezonu "West World". Jeśli plany filmowe nie zostaną odbudowane, ekipa będzie musiała przenieść się do innej lokalizacji. Na razie szczegóły dotyczące kontynuacji westernowego science fiction nie zostały ujawnione. Spekulacje sugerują, że 3. sezon trafi na antenę HBO nie wcześniej niż w drugiej połowie 2019 roku.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.