Spór księży o „Kler”. Ksiądz Lemański do krytyka filmu: Odwal się klecho!

Natalia Hluzow
24.09.2018 15:47
Spór księży o „Kler”. Ksiądz Lemański do krytyka filmu: Odwal się klecho! Fot. Piotr Molecki/East News; WOJCIECH STROZYK/REPORTER/EAST NEWS

Kolejni przedstawiciele duchowieństwa zabrali głos w sprawie „Kleru” Wojciecha Smarzowskiego. Tym razem jednym z nich był Wojciech Lemański, który słynie z odważnych wypowiedzi w mediach. Odpowiedział mu Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Spór o „Kler” Wojciecha Smarzowskiego trwa. I to nie tylko w mediach, na festiwalach i w dyskusjach internautów, ale także w samym Kościele. W niedzielę, 23 września 2018, swoimi przemyśleniami na temat zwolenników filmu „Kler” postanowił podzielić się Dariusz Kowalczyk, jezuita, publicysta i wykładowca. W kąśliwym poście opublikowanym w mediach społecznościowych wymienił m.in. nazwisko ks. Lemańskiego.

Były proboszcz parafii w Jasienicy i gość Przystanku Woodstock w 2014 roku nie pozostał mu dłużny i nie przebierając w słowach, odpowiedział na zaczepkę. Całą sprawę postanowił też skomentować znany z zaangażowania w temat filmu „Kler” ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Spór księży o „Kler” Wojciecha Smarzowskiego

Dziekan Wydziału Teologicznego na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie i stały publicysta tygodników „Idziemy” i „Gość Niedzielny” w swoim niedzielnym wpisie postanowił pochylić się nad polskimi „lewakami” i ich spojrzeniem na Kościół katolicki:

W odpowiedzi na post ks. Kowalczyka swoje oburzenie wyraził wymieniony w nim ks. Lemański, znany z liberalnych poglądów i bezpośrednich wypowiedzi:

Jakby tego było mało, w spór włączył się też ks. Isakowicz-Zaleski – tym razem nie wypowiedział się jednak na temat „Kleru”, lecz samego Lemańskiego.

Póki co ks. Lemański ani żaden inny duchowny nie odpowiedzieli na tweet ks. Isakowicza-Zaleskiego. Za to grupa wiernych KK z Warszawy, zainspirowana jego krytyką Piotra Glińskiego, postanowiła rozrzucić bojkotujące „Kler” i ministra kultury ulotki pod kościołem na placu Trzech Krzyży. Trudno przewidzieć, jak rozwinie się kościelna afera wokół „Kleru”, jesteśmy jednak pewni, że to jeszcze nie koniec. Pytanie tylko, czy toczący się spór aby na pewno nadal dotyczy filmu fabularnego...

„Kler” Wojciecha Smarzowskiego trafi do kin 28 września 2018 roku.

 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.