Pogoda
14.08.2020 16:00

Sposób proboszcza na epidemię. W kościele pojawiły się dozowniki do wody święconej

Proboszcz z parafii we wsi Gronowo pod Toruniem zadbał o bezpieczeństwo parafian. W kościele pojawią się dozowniki do wody święconej.

Koronawirus w kościele
foto: MAREK MALISZEWSKI/REPORTER

Pandemia koronawirusa w Polsce trwa. Kolejne ogniska pojawiają się tam, gdzie dochodzi do większych zgromadzeń ludzi. Najszybciej zakażenia rozprzestrzeniają się po zakładach pracy czy podczas imprez rodzinnych takich jak wesela. Do 22 zarażeń doszło także wśród członków zespołu Mazowsze.

Koronawirus. Proboszcz wymyślił dozowniki do wody święconej

Jednym z miejsc, gdzie regularnie spotykają się ludzie jest kościół. Co więcej, na msze bardzo często uczęszcza spora grupa osób starszych, czyli tych, dla których koronawirus jest najbardziej niebezpieczny.

Foto: Shutterstock (zdjęcie poglądowe)
Foto: Shutterstock (zdjęcie poglądowe)
Przeczytaj także Popularna sieć kin obciąży klientów kosztami środków ostrożności przed COVID-19

Proboszcz parafii w podtoruńskiej wsi Gronowo postanowił zadbać o swoich wiernych i zakupił specjalne dozowniki. Poza pojemnikami z płynem dezynfekującym do rąk, w parafii św. Mikołaja pojawią się również dozowniki do wody święconej.

Jak czytamy na wp.pl, ksiądz Miłosz Wardziński zainwestował w nie, żeby ograniczyć możliwość zarażenia się koronawirusem na terenie kościoła. Dozowniki będą dostępne przy wejściu do świątyni już w najbliższy weekend.

Chociaż od początku pandemii kropielnice są puste, jak cytuje księdza Wirtualna Polska, ludzie nadal wkładają do nich ręce z przyzwyczajenia.

"

Dlatego pomyślałem, że te dozowniki mogą się sprawdzić. Musimy się nauczyć żyć w czasach koronawirusa. Przecież nie zamkniemy kościołów. Ludzie na nas liczą, dlatego chcę zadbać o ich bezpieczeństwo. "

Jak donosi portal, za produkcję specjalnych dozowników odpowiada firma Novar z Torunia. Oferuje ona produkty, które mogą zostać ozdobione logiem parafii, a nawet wizerunkiem wybranego świętego.

W Anglii komunie świętą podają ludziom... pałeczkami
W Anglii komunie świętą podają ludziom... pałeczkami
Przeczytaj także W Anglii komunie świętą podają ludziom... pałeczkami
Tagi: koronawirus