Pogoda
26.01.2016 09:28

Spotify będzie serwować wideo

To już pewne – do oferty Spotify wejdą treści video. Jako pierwsi obrazem cieszyć się będą użytkownicy ze Szwecji, Niemiec, USA i Wielkiej Brytanii.

Spotify będzie serwować wideo
foto: kadr z wideo

Co dziesiąty użytkownik z wymienionych krajów mógł już spotkać się z filmami serwowanymi przez Spotify w ramach testów. Dostawca muzyki chciał sprawdzić różne modele dostarczania treści odbiorcom, ze szczególnym uwzględnieniem sposobów na sugerowanie wideo, które może być dla odbiorców interesujące.

Mimo testów, wciąż nie do końca wiadomo jaki jest pomysł Spotify na wprowadzenie do oferty materiałów filmowych. Szwedzi podpisali umowy z ESPN, BBC, Comedy Central i ABC (i zapewne innymi kanałami), można więc bezpiecznie założyć, że nie chodzi tylko o prezentowanie teledysków.

Z przecieków wynika, że jako najbardziej skuteczne uznano zachęcanie użytkowników do oglądania filmów powiązanych ze słuchaną przez nich muzyką. Wiadomo także, że treści wideo mają być dostępne w postaci playlist – pojawiły się nawet nazwy wybranych z nich.

foto: kadr z wideo

Przedstawiciele Spotify zdradzili, że dostępne będą kanały „News of the Week” (wiadomości tygodnia) oraz „Laughs at Lunch” (zabawnie przy jedzeniu).

Pierwsi użytkownicy będą mieli możliwość sprawdzenia pomysłów Spotify w ciągu tygodnia – o ile używają urządzeń z systemem Android i mieszkaj w wymienionych wyżej krajach. Miłośnicy Apple będą musieli poczekać na dostępność filmów o tydzień dłużej.

Wraz z premierą dowiemy się także, czy i jak nowe treści wpłyną na opłaty za usługę – czy filmy będą dostępne dla dotychczasowych użytkowników w ramach istniejącego abonamentu, czy tez może powstanie nowy poziom subskrypcji.

Będziesz oglądać filmy w serwisie muzycznym?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Internet