Pogoda
21.02.2018 15:55

Spotify może pracować nad własnym inteligentnym głośnikiem

Apple coraz bardziej rozpycha się na rynku z usługą Apple Music, a HomePod – inteligentny głośnik producenta – nie jest zgodny ze Spotify. Największa usługa streamingu muzyki nie zamierza biernie czekać na zdetronizowanie – zatrudnia osoby, które pomogą jej wejść na terytorium konkurenta.

Spotify może pracować nad inteligentnym głośnikiem
foto: Andrew Mager, CC BY-SA 2.0

Ogłoszenia o pracę nie zostawiają pola do interpretacji – Spotify poszukuje inżynierów, którzy pomogą jej wcielić w życie pomysł skonstruowania „pierwszego fizycznego produktu. Przedsiębiorstwo zachęca do aplikowania na stanowiska Project Managera i Operation Managera pisząc, że jest właśnie w trakcie tworzenia działu operacyjnego odpowiedzialnego za produkcję, logistykę, sprzedaż i marketing.

Spotify producentem sprzętu muzycznego

Z wcześniejszych ogłoszeń o pracę – oraz ze znajomości profilu działalności Spotify – wynika, że utrzymywany w tajemnicy produkt ma mieć funkcje głosowe. Ma być także całkowitym przełomem na rynku, o czym mógł przeczytać w swoim ogłoszeniu rekrutacyjnym szef projektu:

"

Będziesz dowodzić inicjatywą dostarczenia sprzętu Spotify do istniejących i nowych klientów; mowa o produkcie, który ma zredefiniować całkowicie swój segment, tak jak zrobił to zegarek Pebble Watch, głośnik Amazon Echo i okulary Snap Spectacles. "

Okulary Snapchata swoją droga okazały się być spektakularną klapą i podobno tysiącami zalegają w magazynach.

Chęć dywersyfikacji oferty wydaje się być w przypadku Spotify naturalna – usługa ma co prawda dziesiątki milionów klientów, jednak jej pozycja jest zagrożona przez konkurentów, głównie przez Apple Music. Korporacja z Cuppertino znana jest z bezwzględnego działania – o ile Spotify jest obecne na Amazon Echo i Google Home, to Apple HomePod może tylko odtwarzać muzykę z serwisu Apple.

Opracowanie przez Spotify własnego inteligentnego głośnika (sprzęty tego typu cieszą się coraz większą popularnością, co bezlitośnie wykorzystał w jednym z odcinków „South Park”) wydaje się być logicznym rozwiązaniem – usługa może jednak pracować nad czymś zupełnie innym.

Przydałby się Wam inteligentny głośnik?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gadżety