Pogoda
20.05.2019 13:48

Spotify pokazało swój pierwszy muzyczny odtwarzacz

Jak zapowiadali, tak niemalże zrobili. O tym, że Spotify ma ambicje stworzenia własnego sprzętu do odtwarzania muzyki, mówiło się już od kilku lat. Teraz, gdy projekt ujrzał światło dzienne, okazało się, że usłudze strumieniowania udało się zaskoczyć osoby oczekujące premiery przenośnego playera.

Spotify Car Thing
foto: materiały prasowe

Spotify cieszy się coraz większa popularnością, zarówno na świecie, jak i w Polsce. W naszym kraju musi liczyć się z nowym konkurentem – Google zdecydował się wprowadzić YouTube Music. Osoby, które się posiesza, mogą liczyć na trzy miesiące słuchania muzyki za darmo.

Nie tylko strumieniowaniem muzyki chce się zajmować szwedzki serwis – w planach przedsiębiorstwa jest dywersyfikacja oferty i oferowanie rozwiązań sprzętowych, ułatwiających korzystanie z usług Spotify.

Przez sieć regularnie przelewały się plotki i domysły dotyczące urządzeń, nad którymi pracuje serwis – wiadomo było, że coś się szykuje, dzięki analizie ogłoszeń o pracę, w których znaleźć można było stanowiska dla inżynierów z odpowiednim doświadczeniem.

Spotify postanowiło w końcu pokazać owoce swojej pracy – odtwarzacz, który zaprojektowano, nie jest przeznaczony dla ludzi i nie można będzie go kupić.

YouTube Music
YouTube Music
Przeczytaj także YouTube Premium i YouTube Music wreszcie w Polsce. Jakie ceny i czym różnią się od zwykłego YouTube’a?

Spotify pokazało Car Thing – odtwarzacz muzyki do samochodu

Większość analityków spodziewała się, że Spotify pokaże inteligentny głośnik zaprojektowany z myślą o fanach muzyki. Ich przewidywania mogą jeszcze się spełnić - przedsiębiorstwo może pracować nad innymi niż pokazanymi urządzeniam – na razie jednak dzieło Szwedów wyróżnia się oryginalnością.

„Rzecz samochodowa” jest odtwarzaczem strumieniowanej muzyki zaprojektowanej z myślą o osadzaniu w samochodzie. To działający prototyp, który nie trafi do sprzedaży – Spotify chce używać go do sprawdzenia, jak potencjalni klienci słuchają muzyki podczas jazdy i jak powinien wyglądać gadżet do auta, żeby był przydatny i sprzedawał się jak ciepłe bułeczki.

"

Wiemy, że w sieci spekuluje się na temat naszych planów dotyczących przyszłości. Car Thing został stworzony, żebyśmy mogli dowiedzieć się jak słuchacze konsumują muzykę i podcasty. Skupiamy sę cały czas na byciu największą na świecie platformą muzyczną – nie na tworzeniu sprzętu. "

Zobacz także: >> Spotify Premium Duo startuje w Polsce. Dwa niezależne konta w cenie trochę wyższej od jednego  <<

Google i Apple oferują już platformy multimedialne do samochodów – zarówno Android Auto, jak i CarPlay, umożliwiają słuchanie strumieniowanej muzyki. Jaki plan ma Spotify i nad jakim produktem pracuje w tajemnicy, dowiemy się zapewne dopiero w nieco dalszej przyszłości.

Testy urządzenia mają odbywać się tylko w USA. Gadżet trzymają wybrani klienci Spotify Premium.

Czy osobny odtwarzacz do Spotify ma sens?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gadżety Spotify