Pogoda
05.12.2017 14:39

Sprawdź, czy poradzisz sobie z rządzeniem lepiej niż rząd

Zmiana rządu jest zazwyczaj wynikiem niezadowolenia z kondycji państwa i chęcią wprowadzenia go na inną, w domyśle lepszą drogę. Jeśli myślisz, że z zarządzeniem wielomilionowym krajem dasz sobie radę lepiej, niż politycy, teraz jest dobry moment, żeby to udowodnić.

Sprawdź, czy poradzisz sobie z rządzeniem lepiej niż rząd
foto: materiały prasowe

Wystarczy sięgnąć po Government Simulator i wziąć na swoje barki wirtualną odpowiedzialność za bezpieczeństwo i dobrobyt rzeszy symulowanych obywateli.

Jak chwalą się twórcy gry, wykorzystuje ona rzeczywiste dane dotyczące sytuacji makroekonomicznej i prawnej w symulowanym kraju. Rozgrywka zaczyna się więc w państwie modelowanym identycznie, jak prawdziwy pierwowzór. Co stanie się z nim dalej, zależy tylko od instynktu politycznego gracza oraz od celów, jakie sobie wyznaczy.

USA jako komunistyczna dyktatura? Rosja jako liberalny raj kapitalistów? Niemcy upadłe do poziomu krajów trzeciego świata? Dla wprawnych (lub, w ostatnim przypadku, całkowitych beztalenci) nie jest to scenariusz niemożliwy.

Symulowane rządzenie jest ciężką pracą i nie każdy odnajdzie się w tej (nie)rzeczywistości. Government Simulator to tytuł dla miłośników analizowania tabelek, wypatrywania szczegółów na wykresach i nieustannego obserwowania wskaźników pokazujących, jak prowadzone przez nad państwo radzi sobie w danych aspektach życia obywateli.

Autorzy przygotowali możliwość wzięcia pod swoją opiekę USA, Rosji, Francji, Niemiec i Austrii – te kraje dostępne są z kompletem danych o ich funkcjonowaniu. Pozostałe państwa muszą czekać na swoją szansę – zmiana premiera w Polsce możliwa będzie po stworzeniu odpowiedniego scenariusza.

Jeśli chcecie dokonać przewrotu stanu, przed przejęciem władzy w naszym kraju możecie najpierw o nią powalczyć. Umożliwia to symulator zamieszek, w którym można pokojowo (lub nie) przekonywać do swoich racji opinię publiczną, walcząc o wpływy polityczne w starciach z policją.

Możecie także pozostać w cieniu i cieszyć się wykupywaniem zakładów przemysłowych, kamienic, a nawet ulic – pozwala na to polski tytuł Landlord, pozwalający na granie w Monopoly budynkami z naszych okolic.

Government Simulator jest dostępny na Steam. 

Podejmiesz wyzwanie?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry