Pogoda
23.03.2018 17:08

Square Enix anulowało remaster oryginalnej trylogii Tomb Raider

Na początku marca 2018 roku w sieci pojawiły się informacje, według których studio Realtech VR miało przygotowywać odświeżone wersje oldskulowych gier z Larą Croft w roli głównej. Okazuje się, że było to jedno wielkie nieporozumienie.

gra Tomb Raider: Legend
foto: materiały prasowe

Realtech VR poinformowało w połowie marca 2018 roku za pośrednictwem swojego Twittera, że pracuje obecnie nad remasterami pierwszych trzech gier z serii „Tomb Raider”. Teraz okazuje się, że właściciel praw do gier o Larze Croft, czyli Square Enix, nigdy nie zlecił firmie prac nad odświeżoną wersją trylogii gier z lat 90.

W oficjalnym oświadczeniu opublikowanym przez Square Enix, firma wytłumaczyła, że bardzo lubi, gdy fani pokazują swoją pasję dla Lary, ale że tym razem niektórych nieco poniosło:

"

Zawsze wspieramy pasję i podekscytowanie fanów, zwłaszcza gdy chodzi o markę „Tomb Raider”. Jednak tym razem rzekome remestery zostały ogłoszone i promowane bez naszej wiedzy i zgody. W związku z tym, nie zostały nigdy zatwierdzone. "

Tomb Raider pozostanie w świecie trójkątów i kwadratów

Realtech VR skomentowało całą sytuacją, zapowiadając, że już nigdy nie zajmie się produkcjami opartymi na licencji należącej do firm trzecich:

"

Po tej sytuacji, przegrupowujemy się i skupiamy na naszych nowych projektach z rozszerzoną rzeczywistością przeznaczonych na iOS i wirtualną rzeczywistością na PC-ty. Nie Zamierzamy pracować już na licencjach firm trzecich. "

Remaster Tomb Raidera - jak miał wyglądać?

Remastery miały prezentować się naprawdę dobrze. Wszystkie trzy gry miały otrzymać wsparcie dla współczesnych padów, obsługę rozdzielczości 1080P i płynną pracę w 60 klatkach na sekundę. Twórcy szykowali również takie efekty wizualne jak szesnastokrotny anty-aliasing, nowe oświetlenie, tekstury i inne detale. Być może Square Enix zdecyduje się na przywrócenie projektu do życia, ale jedno jest pewne - nie zajmie się nim Realtech VR.

Mimo tego, że remastery nie powstaną, to fanom Lary Croft nie powinno brakować - 6 kwietnia 2018 roku do polskich kin trafi film „Tomb Raider” z Alicią Vikander w roli głównej, natomiast w połowie marca 2018 roku zapowiedziano grę „Shadow of the Tomb Raider”, która trafi na półki sklepowe 14 września 2018 roku. 

Kamil Kacperski
Tagi: Gry Tomb Radier