Square Enix anulowało remaster oryginalnej trylogii Tomb Raider
Kamil Kacperski
23.03.2018 17:08
Square Enix anulowało remaster oryginalnej trylogii Tomb Raider Fot. materiały prasowe

Na początku marca 2018 roku w sieci pojawiły się informacje, według których studio Realtech VR miało przygotowywać odświeżone wersje oldskulowych gier z Larą Croft w roli głównej. Okazuje się, że było to jedno wielkie nieporozumienie.

Realtech VR poinformowało w połowie marca 2018 roku za pośrednictwem swojego Twittera, że pracuje obecnie nad remasterami pierwszych trzech gier z serii „Tomb Raider”. Teraz okazuje się, że właściciel praw do gier o Larze Croft, czyli Square Enix, nigdy nie zlecił firmie prac nad odświeżoną wersją trylogii gier z lat 90.

W oficjalnym oświadczeniu opublikowanym przez Square Enix, firma wytłumaczyła, że bardzo lubi, gdy fani pokazują swoją pasję dla Lary, ale że tym razem niektórych nieco poniosło:

Zawsze wspieramy pasję i podekscytowanie fanów, zwłaszcza gdy chodzi o markę „Tomb Raider”. Jednak tym razem rzekome remestery zostały ogłoszone i promowane bez naszej wiedzy i zgody. W związku z tym, nie zostały nigdy zatwierdzone.

Tomb Raider pozostanie w świecie trójkątów i kwadratów

Realtech VR skomentowało całą sytuacją, zapowiadając, że już nigdy nie zajmie się produkcjami opartymi na licencji należącej do firm trzecich:

Po tej sytuacji, przegrupowujemy się i skupiamy na naszych nowych projektach z rozszerzoną rzeczywistością przeznaczonych na iOS i wirtualną rzeczywistością na PC-ty. Nie Zamierzamy pracować już na licencjach firm trzecich.

Remaster Tomb Raidera - jak miał wyglądać?

Remastery miały prezentować się naprawdę dobrze. Wszystkie trzy gry miały otrzymać wsparcie dla współczesnych padów, obsługę rozdzielczości 1080P i płynną pracę w 60 klatkach na sekundę. Twórcy szykowali również takie efekty wizualne jak szesnastokrotny anty-aliasing, nowe oświetlenie, tekstury i inne detale. Być może Square Enix zdecyduje się na przywrócenie projektu do życia, ale jedno jest pewne - nie zajmie się nim Realtech VR.

Mimo tego, że remastery nie powstaną, to fanom Lary Croft nie powinno brakować - 6 kwietnia 2018 roku do polskich kin trafi film „Tomb Raider” z Alicią Vikander w roli głównej, natomiast w połowie marca 2018 roku zapowiedziano grę „Shadow of the Tomb Raider”, która trafi na półki sklepowe 14 września 2018 roku. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.