Pogoda
04.05.2018 17:00

Square Enix wydał BARDZO szczegółowy poradnik dla cosplayerek Lary Croft

Twórcy Tomb Raidera przygotowali obszerny poradnik dla osób chcących wcielić się w samą Larę Croft. O niektóre szczegóły nawet nie przyszłoby Wam do głowy zapytać. Można zajrzeć tam, gdzie nie sięgały nawet nagie mody...

Lara Croft poradnik dla cosplayerek
foto: zrzut ekranu

Premiera Shadow of the Tomb Raider jeszcze przed nami, a Square Enix już teraz udostępnił poradnik dla cosplayerek. Nic w tym dziwnego – postać awanturniczej archeolog jest jedną z najczęściej wybieranych wśród bywalczyń konwentów i targów.

Poziom szczegółowości jest godny podziwu – nie tylko przygotowano opis każdego, najdrobniejszego nawet akcesorium używanego przez Larę wraz z rysunkami poglądowymi pozwalającymi na wykonanie kopii, lecz także zapuszczono się w terytoria, które do tej pory nie były obserwowane przez oczy gracza. Odwiedzono jej krawcową.

Square Enix przygotował bowiem wykroje, dzięki którym można uszyć dokładnie taką samą koszulkę, w której paraduje Lara. Dostępne są wzory we większości rozmiarów (od S do XL), twórcy gier dołączyli nawet instrukcję uszycia topu wraz ze zdjęciami pokazującymi poszczególne etapy. Nie zapomniano oczywiście także o wskazaniu, jaki materiał ma być użyty.

fot. zrzut ekranu

Lara Croft – instrukcja dla cosplayerek

W kilkustronicowym poradniku udostępnionym przez Square Enix opisano dokładnie wszystkie cechy charakterystyczne nowego wcielenia Lary. Cosplayerki mogą wyczytać, jaką powinny nosć fryzurę, gdzie dokładnie powinna być umiejscowiona nowa blizna, a nawet z jakiego materiału ma być wykonany noszony przez wcielenie bohaterki gier wisiorek.

Bardzo dokładnie przedstawiono cały należący do Lary Croft ekwipunek – jeśli tylko znajdzie się ochota, wzory wyrzeźbione na używanym przez nią łuku można odtworzyć w skali 1:1. Pokazano także liczbę sznurków ozdobnych oraz miejsca, w których powinny znajdować się węzełki.

foto: zrzut ekranu

Na tym jednak nie kończy się dbałość o szczegóły – wiadomo nawet, jaką dokładnie taśmą klejącą posługuje się w czasie swoich przygód Lara, podano także informacje, z jakich materiałów składają się poszczególne elementy wyposażenia.

Nawet z tak szczegółową wiedzą idealne odtworzenie Lary Croft przez cospleyerki może być trudne – ciężko oczekiwać, że będą w stanie stworzyć wykonaną ze skóry i wilczego futra pochwę na nóż, dokładnie taką, jaką pokazano w poradniku.

Która Lara Croft jest najlepsza?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry