Pogoda
12.10.2017 12:31

„Śródziemie: Cień Wojny” będzie sprzedawane bez płyty w wersji pudełkowej na PC

Jeżeli planowaliście zakup gry, by zainstalować ją z płyty będziecie nieco rozczarowani. Czeka was długi czas pobierania produkcji.

„Śródziemie: Cień Wojny” będzie sprzedawane bez płyty w wersji pudełkowej na PC
foto: materiały prasowe

Osadzona w tolkienowskim uniwersum gra zaskakuje kupujących. Twórcy „Śródziemia”, czyli Monolith Productions, postanowili, że gra ukaże się w wersji pudełkowej na pecety, ale nie będzie zawierała płyt z danymi, a jedynie kod do pobrania produkcji z oficjalnego źródła.

Rynek cyfrowy zaczyna powoli przejmować branże, ale wciąż znajdziemy jednak graczy, którzy nie dysponują szybkim łączem lub mają limit danych na pobieranie zawartości z Internetu. A „Śródziemie: Cień Wojny” swoje również waży. Według danych, potrzeba pobrać aż 65 gigabajtów!

Sama gra jest kontynuacją „Śródziemia: Cienia Mordoru” i opowiada o losach byłego strażnika Taliona, który mści się na niezliczonych ilościach orków, za to, że zamordowali mu rodzinę. Talion łączy się z duchem elfickiego kowala Celembrimbora, który odpowiedzialny jest za stworzenie Jedynego Pierścienia, którego używał pan Mordoru, czyli Sauron.

Gra ukazała się 10 października 2017 roku na platformy PS4, Xbox One oraz PC z systemem Windows 10. Zastanawiające jest jednak to, że twórcy postanowili wydać wersje konsolowe gry na płycie.

A wy którą wersje kupujecie częściej?

Kamil Kacperski
Tagi: News Gry