Stan Lee stworzył ostatniego superbohatera wraz ze swoją córką. Kim jest Dirt Man?

Sergiusz Kurczuk
14.11.2018 11:07
Stan Lee stworzył ostatniego superbohatera wraz ze swoją córką. Kim jest Dirt Man? Fot. AXELLE WOUSSEN/Bauer Griffin/East News

C.J. Lee - córka współtwórcy uniwersum Marvela, opowiedziała o ostatnim superbohaterze stworzonym przez jej ojca. Kobieta pomogła mu powołać postać do życia. Czy heros dostanie własny film?

Stan Lee odszedł 12 listopada 2018 roku w wieku 95 lat. Twórca od ponad 60 lat pracował w branży komiksowej i spod jego pióra wyszli najwięksi herosi i złoczyńcy Marvela. Ale Lee był związany również z innymi wydawnictwami. W jednym z wywiadów wyznał, że w jego szufladzie znajduje się 50 superherosów, którzy nigdy nie ujrzeli światła dziennego. C.J. Lee - córka twórcy opowiedziała o ostatnim bohaterze stworzonym przez jej ojca. Okazuje się, że miała wkład w powstawanie postaci.

Stan Lee - ostatni superbohater stworzony przez ojca Marvela

Celia Joan Lee jest 68-letnią aktorką, pracującą również w fundacji charytatywnej Stan Lee Childhood Literacy Foundation. Jak donosi portal Movieweb, córka Stana Lee opisała w nekrologu swojego ojca genezę ostatniego herosa stworzonego przez zmarłego współtwórcę uniwersum Marvela, do którego powstania się przyczyniła.

Całe życie starałam się nakłonić go do stworzenia ze mną jakiejś postaci. Pracowaliśmy nad bohaterem zwanym Dirt Man.

Po stworzeniu postaci Lee i jego córka, mieli na dzieję na rozwinięcie go w przyszłości. Na razie nie podano szczegółów dotyczących herosa o dość nietypowym pseudonimie. Nie wiadomo, kim jest Dirt Man i jakie moce posiada. Nie wszystko jednak stracone. Mimo śmierci ojca C.J. Lee planuje rozwijać postać, by stała się na tyle popularna, że któregoś dnia trafi na duży ekran.

Stan Lee - Dirt Man z własnym filmem?

Do tej pory wiskość najsłynniejszych bohaterów stworzonych przez Stana Lee doczekało się (niektórzy nawet kilkukrotnie!) filmowych adaptacji. Mowa o prawdziwych legendach komiksu sueprbohaterskiego, takich jak Avengers, Fantastic Four, Spider-Man czy X-Men, które ukształtowały niejedno pokolenie. Czy bohater, który nie jest tak mocno osadzony w historii popkultury, ma szansę stać się postacią pokroju filmowych Iron Mana, Kapitana Ameryki, czy Profersora X?

15 Fot. Amazing Fantasy

Wartość Dirt Mana, szczególnie w oczach fanów Stana Lee jest dość duża. Zapewne większość chciałby zobaczyć ostatniego herosa powołanego do życia przez ikonę popkultury w akcji i to nie tylko na kartach komiksów. Istnieje spora szansa, że filmowi twórcy pochylą się nad Dirt Manem i umieszczą go w jednym z powstających filmów. Trudno jednak wyobrazić sobie, żeby studia filmowe zaryzykowały, tworząc produkcję o kompletnie nieznanej postaci, reklamowanej jedynie jako "ostatnie dzieło Stana Lee". Tym bardziej że na duży ekran nie nie przeniesiono jeszcze wielu superbohaterów, którzy wyszli spod pióra byłego redaktora naczelnego Marvel Comics. Na razie pozostaje nam czekać na komiksowy debiut Dirt Mana, a pytanie o jego własny film zostawić na później.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.