Pogoda
10.01.2019 12:38

Stan Lee uhonorowany przez Blizzarda w World of Warcraft

W World of Warcraft pojawiła się nowa postać niezależna – jest szczupła, nosi okulary, ma siwe włosy i wąsy, a graczy wita okrzykiem „Excelsior!”. Na imię ma Stanley.

Stan Lee
foto: kadr z wideo

Stan Lee odszedł w listopadzie 2018 roku, wielką pustkę czyniąc w sercach miłośników komiksów. Twórca był bowiem ojcem dużej liczby najpopularniejszych postaci z kart powieści graficznych, których losami możemy ekscytować się także w uniwersum filmowym Marvela.

Dorobek życia Stana Lee został uznany nawet przez bezpośrednią konkurencję, czyli DC – wydawnictwo poświęciło pamięci zmarłego całą stronę w każdym wydanym na początku 2019 roku komiksie.

Śmierć twórcy została dostrzeżona także przez branżę gier – i nie tylko dlatego, że w Marvel’s Spider-Man Stan Lee pojawił się na krótkim gościnnym występie. Deweloperzy wiedzą, że wpływ twórcy na popkulturę, w tym także na gry komputerowe, jest nie do przeceniania – i starają się pokazać, że o tym pamiętają.

Stan Lee trafił do World of Warcraft

Stanley, czyli Stan Lee w warcraftowym przebraniu, został mieszkańcem Stormwind dzięki aktualizacji 8.1.5. Jego postać kroczy dostojnie po korytarzach zamku, pozdrwiając napotykanych graczy swoim okrzykiem bojowym „Excelsior!”. Widzowie pamiętają go z epizodu w „Avengers: Czas Ultrona”.

To nie pierwszy raz, gdy Blizzard upamiętnia w World of Warcraft zmarłe gwiazdy – wcześniej w WoW pojawiła się postać wzorowana na Robinie Williamsie.

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry