Stan Lee został uczczony przez Marvela w poruszającym wideo

Kamil Kacperski
14.11.2018 10:35
Stan Lee został uczczony przez Marvela w poruszającym wideo Fot. Yoshio Tsunoda/AFLO/EAST NEWS

Stan "The Man" Lee był symbolem firmy Marvel - to on przez lata był twarzą marki i stworzył m.in. Hulka, Iron Mana, Spider-Mana, czy Fantastyczną Czwórkę. 

W poniedziałek 12 listopada 2018 roku w wieku 95 lat zmarł Stan Lee - najbardziej znany twórca komiksowy na świecie. Jego wpływ nie tylko na uniwersum Marvela, ale także całą branżę, jest właściwie nie do opisania. Gdyby nie on, to kto wie, jak dzisiaj wyglądałyby komiksy Marvela i DC. To on stworzył jedne z najbardziej rozpoznawalnych postaci fikcyjnych na świecie, takie jak Spider-Man, Fantastyczna Czwórka, czy Iron Man, a Marvel pod jego kierownictwem stał się wielkim przedsiębiorstwem. 

Dlatego też Marvel postanowił złożyć hołd wielkiemu człowiekowi, któremu firma tak wiele zawdzięcza. Twórcy przygotowali wideo z nagraniami archiwalnymi, które pokazują przygodę Stana Lee z Marvelem. Materiały są przeplatane wywiadami z artystami tworzącymi dzisiaj:

Stan Lee został upamiętniony przez Marvela 

Jeden z wydawców, Tom Breevort, stwierdził, że najlepszym tworem Stana Lee nie był pewien jegomość w niebiesko-czerwonym stroju, który skacze między budynkami i huśta się na pajęczynie, ale sam Stan Lee:

Cóż, najlepszym tworem Stana zawsze był Stan. Jako ikona kreatywności to jedno, ale miał taką osobowość, że potrafił połączyć samolubność i skromność w sposób przerysowany, co jest właściwie nie do podrobienia.

Sana Amanat, wiceprezes działu Zawartości i Rozwoju postaci, stwierdziła, że Stan Lee stanie się ikoną amerykańskiej popkultury:

Wydaje mi się, że Stan Lee stanie się ikoną. To co reprezentuje, to co udało mu się osiągnąć. Stworzył amerykańską mitologię poprzez historie, które zostają z nami na długo.

Gwiazdy oddają hołd Stanowi Lee

Na temat Stana Lee wypowiedzieli się twórcy komiksowi, aktorzy, scenarzyści i reżyserowie, na których wpływ miała twórczość Stana Lee. O twórcy nie zapomniał również świat muzyczny, który od lat inspirował takich artystów, jak Kirk Hammett, Corey Taylor, Scott Ian, Gene Simmons, czy Rob Zombie. Lee zmarł w wieku 95 lat w Los Angeles. Stana "The Mana" będziemy mieli okazję zobaczyć w kilku nagranych wcześniej cameo. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.