Pogoda
10.06.2019 14:59

Star Wars Jedi: Fallen Order na zwiastunie i pokazie rozgrywki

Czy moc jest z tym padwanem silna? Teraz każdy może przekonać się o tym na własne oczy, jako że pojawiła się prezentacja pokazująca ponad 10 minut początkowej rozgrywki w grze Star Wars Jedi: Upadły zakon.

Star Wars Jedi: Fallen Order
foto: materiały prasowe

Produkcją tytułu zajmuje się Respawn Entertainment. Deweloperzy przyznali, że projekt zaczął życie jako gra nie mająca nic wspólnego z uniwersum „Gwiezdnych wojen”. Po zapoznaniu się ze statusem prac EA zaproponowało osadzenie akcji w świecie „Star Wars”, na co studio ochoczo się zgodziło.

Głównym bohaterem Star Wars Jedi: Fallen Order jest padawana, który co prawda nie ukończył jeszcze szkolenia na rycerza Jedi, ale musi udźwignąć ciężar walki z imperium. Młodzieniec przeżył czystkę użytkowników jasnej strony mocy i teraz używa swoich umiejętności, żeby wesprzeć rodzącą się rebelię w początkach oswabadzania galaktyki z opresyjnych rządów.

Wygląda na to, że grze Star Wars Jedi: Upadły zakon wpisze się w kanon produkcji „Gwiezdnych wojen”. Pierwszym zadaniem stawianym przed graczem jest wspomożenie Sawa Gererry, granego w „Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie” przez Foresta Whitakera, w oswobodzeniu zniewolonych Wookie.

Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie [RECENZJA]
Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie [RECENZJA]
Przeczytaj także Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie [RECENZJA]

Akcja Star Wars Jedi: Fallen Order dzieje się lata przed wydarzeniami znanymi z pierwszego filmu „Gwiezdnych wojen” spoza sagi Skywalkerów. O fabule gry nie wiadomo jeszcze zbyt wiele, można być jednak pewnym, że w trakcie rozgrywki trzeba będzie doskonalić kontrolę mocy i używać jej często i gęsto, co widać nawet na trwającym kilkanaście minut zapisie początkowej misji.

Star Wars Jedi: Fallen Order. Jak wygląda rozgrywka?

Krótkie wideo pokazano na EA Play 2019, imprezy odbywającej się na targach E3 2019. Podczas prezentacji rozgrywki można zapoznać się z mocami, którymi dysponuje bohater, a także przyjrzeć się przeciwnikom, którzy będą mu stawiać czoło.

Oprócz znanych i lubianych(?) szturmowców zademonstrowano wrogów, które dla młodego padawana będą nie lada wyzwaniem.

Główny bohater posługuje się mieczem świetlnym, zna także kilka sztuczek Mocy, które wydatnie pomagają mu w pokonywaniu przeszkód na drodze do celu.

Twórcy Star Wars Jedi: Upadły zakon udostępnili także zwiastun, w którym prezentują przedstawianą w grze fabułę.

Star Wars Jedi: Fallen Order trafi do sprzedaży 15 listopada 2019 roku. Nieco dłużej, bo do 16 kwietnia 2020 roku, trzeba będzie poczekać na premierę Cyberpunk 2077. Polska gra dostępna jest w przedsprzedaży już dziś i trzeba przyznać, że CD Projekt RED zawartością pudełek wprost rozpieszcza graczy.

Zobacz także: Cyberpunk 2077 w przedsprzedaży. Ceny, data premiery, zawartość pudełek 

Jest Moc?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry Star Wars