Pogoda
06.11.2017 12:58

StarCraft II za darmo

Od 14 listopada 2017 roku druga część cenionej serii RTS o walce trzech ras będzie dostępna za darmo – dodatki i rozszerzenia trzeba będzie jednak w dalszym ciągu dokupić. Choć jest wyjątek.

StarCraft II za darmo
foto: kadr z wideo

Pierwszy StarCraft stał się darmowy jeszcze w kwietniu 2017 roku. Była to tylko przygrywka do innego prezentu szykowanego przez Blizzarda dla fanów tej gry strategicznej – w lipcu pojawiła się ulepszona graficznie wersja Remastered, znacznie lepiej przystosowana do możliwości dzisiejszego sprzętu oraz wrażliwości oczu graczy.

Listopad to kolejny dobry miesiąc dla osób, który słyszały o StarCrafcie dużo dobrego, ale nie miało okazji zaangażować się w konflikt rozgrywający się w drugiej części gry. Blizzard ogłosił, że poczynając od 14 listopada 2017 w kampanię Wings of Liberty będzie można grać bezpłatnie.

Jest ona dostępna w podstawowej wersji gry.   doczekał się trzech dodatków - Heart of the Swarm, Legacy of the Void oraz Tajne operacje Novy. Osoby, których apetyt nie zostanie zaspokojony przez Wings of Liberty, będą mogły dokupić je pojedynczo w cenie 14,99 euro każda lub łącznie w ramach Kolekcji Kampanii za 39,99 euro.

Blizzard zapewnia przy tym, że darmowy StarCraft II będzie oferować balans jednostek znany z Legacy of the Void oraz da darmowy dostęp do wieloosobowej gry rankingowej oraz wszystkich dowódców w trybie współpracy.

O powodach stojących za udostępnienie cenionej gry za darmo opowiada Mike Morhaime, prezes i współzałożyciel Blizzard Entertainment:

"

StarCraft II to jedna z najwyżej ocenianych gier na PC wszech czasów, dlatego ogromnie cieszy nas, że jeszcze więcej osób na świecie zyska szansę przekonania się, dlaczego zyskała sobie grono tak oddanych fanów. Teraz ta niezrównana strategia czasu rzeczywistego będzie dostępna całkowicie za darmo, wraz z rozbudowaną kampanią dla jednego gracza, wysoce grywalnym trybem współpracy, prestiżową grą rankingową, wszystkimi narzędziami do tworzenia map oraz wieloma innymi opcjami. "

Blizzard nie zamierza zapominać o osobach, które zdążyły wcześniej zakupić Wings of Liberty – jeśli transakcja odbyła się przed 31 października 2017 roku, wystarczy zalogować się do Battle.net między 8 października a 8 grudnia 2017, żeby otrzymać za darmo kampanię Heart of the Swarm.

Którego StarCrafta wolicie?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry