Pogoda
19.04.2017 15:42

StarCraft już do pobrania za darmo

Kultowa strategia czasu rzeczywistego firmy Blizzard właśnie stała się bezpłatna. Sprawdźcie, skąd ją pobrać.

StarCraft już do pobrania za darmo
foto: materiały prasowe

Jak już informowaliśmy wcześniej, w 2017 roku Blizzard ma co najmniej dwie dobre wiadomości dla fanów StarCrafta. Pierwszą z nich była zapowiedź zremasterowanej wersji klasycznej gry z 1998 roku. Ta - oferująca m.in. odnowioną oprawę audiowizualną i polską wersję językową - ukaże się dopiero latem 2017 roku.

Dla tych, którym nie zależy wcale na grafice podciągniętej do rozdzielczości 4K, ani nagranej na nowo ścieżce dźwiękowej, mamy jeszcze lepszą wiadomość. Otóż oryginalny StarCraft: Anthology, w skład którego wchodzi także obszerny dodatek Brood War, od dziś jest dostępny do pobrania za darmo ze strony Blizzarda.

Co ważne, grę otrzymujemy od razu z najświeższym patchem 1.18, który pozwala zmienić obłożenie skrótów klawiaturowych oraz uruchomienie aplikacji w oknie, ulepsza zabezpieczenia rozgrywki online oraz poprawi kompatybilność z systemami Windows 7, 8 oraz 10. Bezpłatnego klienta StarCrafta możemy ściągnąć stąd (w wersji dla Maców: tutaj).

Niestety, tytuł nie doczekał się integracji ze współczesną odsłoną Battle.netu - być może zostanie ona wprowadzona dopiero w StarCraft: Remastered. Wiemy natomiast na pewno, że obie wersje kosmicznej strategii będą ze sobą w pełni kompatybilne i gracze z jednej bez problemu zmierzą się z użytkownikami drugiej.

StarCraft zrewolucjonizował branżę RTS-ów, pokazując, że można zrobić grę strategiczną, w której poszczególne rasy nie będą się różniły wyłącznie kolorem. Zaprezentowani w nim Terranie, Protossi i Zergowie wymagali zupełnie odmiennego podejścia do rozgrywki, czyniąc z niego tak naprawdę trzy osobne gry. Tytuł do dziś cieszy się niesłabnącą popularnością w świecie e-sportu, a dzięki bezpłatnej wersji może przeżyć prawdziwy renesans.

Którą rasą najbardziej lubiliście grać w StarCrafta?

Jakub Gańko
Tagi: Gry