Pogoda
12.10.2016 13:29

Stara Nokia zatrzymała kulę i uratowała życie

Jeśli przyjrzeć się najgorętszym wiadomościom ze świata smartfonów, są to urządzenia wyjątkowo niebezpieczne – prawdziwe bomby, które trzymamy w kieszeni. Są jednak telefony, które potrafią uratować życie – tak jak zrobiła to Nokia w Afganistanie.

Stara Nokia zatrzymała kulę i uratowała życie
foto: kadr z wideo

Właściciel modelu Nokia 301 miał wyjątkowe szczęście – kula wystrzelona w jego kierunku została zatrzymana przez telefon. O zdarzeniu nie wiadomo jednak zbyt dużo, może więc okazać się, że jego przebieg nie był do końca taki, jak malowany jest przez byłego inżyniera pracującego nad modelami firmy.

Peter Skillman – odpowiedzialny za prace nad interfejsem użytkownika – podzielił się działającym na wyobraźnię zdjęciem na swoim Twitterze.

Zapytany o źródło informacji odpowiedział, że o zdarzeniu powiadomił go kolega z pracy – dla większości mediów przekazujących wiadomość o cudownym ocaleniu to zapewnienie wystarczyło.

Sceptycy wskazali jednak, że równie dobrze stary i zużyty telefon mógł być celem ćwiczebnym dla strzelca. Osoby, które wierzą w siłę Nokii, podzieliły się ciekawą propozycją dla osób przebywających w sferze wojny.

Najmniejszych wątpliwości co do bohaterstwa smartfonu zatrzymującego kule własną obudową nie ma w przypadku zdarzenia, do którego doszło w RPA. Napadnięty przez bandytów właściciel modelu Huawei P8 Lite przeżył, gdyż 2 pociski wystrzelone wprost w jego serce utkwiły w noszonym w wewnętrznej kieszeni marynarki smartfonie.

Nokia zaczęła być postrzegana jako producent wyjątkowo odpornych aparatów jeszcze w latach 90. XX wieku, gdy sukcesy rynkowe święcił model 3210. Urządzenie wybaczały bardzo wiele nieuważnym użytkownikom, dzielnie znosząc wiele upadków, po których dzisiejsze smartfony nie nadawałyby się do użytku.

Telefon Nokii to jednak nie jedyne urządzenie, za którym spora część z nas tęskni – na liście kultowych gadżetów z lat 90. znajdują się wpisy, które potrafią wywołać niejedną łezkę wzruszenia.

A Wasz telefon mógłby uratować Wam życie?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Duperele