Pogoda
05.05.2016 14:12

Staranował szlaban TIR-em i uciekł

Bardzo duży odsetek wypadków na przejazdach kolejowych kończy się tragicznie. W końcu pociągi nie są w stanie na krótkim dystansie wytracić prędkości, a ponadto ich ogromna masa własna potrafi „roznieść w pył” niemalże wszystko, co stanie na drodze.

Staranował szlaban TIR-em i uciekł
foto: kadr z wideo

Zagrożenie sprowokował pewien kierowca ciężarówki przewożącej zwierzęta. W miejscowości Korpele przejechał przez zamknięty szlaban kolejowy, uszkadzając go i zatrzymując się kilka metrów za nim. Parę sekund później po torach przemknął pociąg poruszający się w kierunku Olsztyna. Osoba prowadząca pojazd mechaniczny wysiadła z niego, oceniła szkody do jakich doszło, a następnie odjechała w dalsza trasę.

W wyniku zaistniałej sytuacji, dyżurny ruchu PKP poinformował szczycieńską policję o uszkodzeniu przez ciężarówkę szlabanu kolejowego. Następnie funkcjonariusze ustalili przebieg wydarzeń. Ich zdaniem szlaban na trasie Szczytno-Olsztyn został opuszczony przed godziną 8:00 3 maja 2016 roku. Chwilę potem doszło do tego incydentu.

Przeprowadzono czynności mające na celu ustalenie kto siedział za kierownicą ciągnika siodłowego. Pomógł w tym film zarejestrowany kamerą monitoringu, na którym widać całą sytuację:

Policjanci stwierdzili, że powodem tego incydentu były nadmierna prędkość, niedostosowanie do znaków oraz bezmyślność kierowcy, co stanowiło zagrożenie katastrofy w ruchu lądowym. Ponadto wyjaśnione zostały okoliczności zdarzenia.

Osoba prowadząca ciągnik siodłowy może się spodziewać surowszych konsekwencji, a wszystko przez ucieczkę z miejsca zdarzenia. Niemniej, patrząc się na to jak niewiele brakowało do wypadku, pocieszeniem może być fakt, ze nie doszło do wypadku.

Z drugiej zaś strony delikwent niejako zreflektował się i po upublicznieniu nagrania, sam się zgłosił na komisariat w Ełku...

Tagi: Duperele