Startuje I runda Drift Open w Toruniu

Aleksandra Kopka
28.04.2017 11:33
Startuje I runda Drift Open w Toruniu Fot. redakcja

W terminie 28-29 kwietnia 2017 roku, warto odwiedzić tor w Toruniu. To tutaj startuje I runda Drift Open.

Drift Open, liga organizująca Driftingowy Puchar Polski, startuje z I rundą. Dla wszystkich miłośników poślizgów jest to pozycja obowiązkowa. Od kilku lat, zawody Drift Open przyciągają rzeszę zawodników. Na I rundę, lista startujących zamknęła się w liczbie 100 kierowców.

Dzień pierwszy zawodów, 28 kwietnia 2017 roku, jest dniem zamkniętym dla publiczności. Zawodnicy w tym czasie mają możliwość treningów przed kolejnym etapem zawodów, jakimi są kwalifikacje. Zasady kwalifikacji są dość proste. Na linii wytyczonej przez zespół sędziów driftingowych, ustawione są cliping pointy oraz cliping zony. Każdy, indywidualny, przejazd jest oceniany pod względem prędkości, zaliczenia zone i pointów, oraz show. Maksymalna liczba jaką można uzyskać w kwalifikacjach jest 100 punktów. Wyniki kwalifikacji podawane są po zakończeniu pierwszego dnia zawodów.

W sobotę, 29 kwietnia 2017 roku, odbędą się krótkie treningi w parach, na które już organizator zaprasza kibiców. Zawodnicy którzy dnia poprzedniego osiągnęli wysokie wyniki przechodzą do TOP32. Ten etap zawodów to jazda w parach w systemie pucharowym, oznaczy to że najlepszy zawodnik zmierzy się z ostatnim. W trakcie zawodów rozgrywane są etapy TOP 16, TOP8 oraz TOP4 gdzie wyłaniany jest zwycięzca zawodów. 

Pogoda, jaka zapowiadana jest na czas zawodów, nie rozpieści zawodników i kibiców. Opady deszczu mogą pokrzyżować plany fanów oglądania driftu w pełnym zadymieniu. Tor będzie śliski i mokry co sukcesywnie wyeliminuje duże prędkości, jakie można osiągnąć na tym obiekcie.

Dodatkowo, na terenie toru, w weekend odbędzie się zlot miłośników BMW z okazji 20lecia klubu BMW Polska. Miłośnicy marki zaprezentują swoje projekty, od tych klasycznych zakwalifikowanych jako zabytkowe, do tych stuningowanych.

Więcej informacji na temat zawodów znajdziecie na oficjalnej stronie ligi Drift Open.

Aleksandra Kopka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.