Startuje sieć lodówkomatów - paczkomatów serwujących chłodne piwo

Michał Tomaszkiewicz
21.06.2018 13:18
Startuje sieć lodówkomatów - paczkomatów serwujących chłodne piwo Fot. Artur Andrzej, CC BY-SA 3.0

Twórcy paczkomatów wpadli na nowy pomysł – zaczynają rozstawianie lodówkomatów. Pozwolą one kupować zdalnie produkty spożywcze, kosmetyki oraz leki. A piwo będzie od razu schłodzone.

Paczkomaty okazały się być sporym sukcesem, a ich twórcy – InPost – przez długi czas przedstawiany był jako polskie przedsiębiorstwo z dużym potencjałem na ekspansję międzynarodową. Urządzenia spółki zadomowiły się już nawet za granicą.

InPost dostał jednak finansowej zadyszki i musiał szukać inwestora. Ostatecznie został nim fundusz Advent International, który zadeklarował wyłożenie 500 mln złotych na rozwój spółki.

Lodówkomaty to część z nowej strategii, mającej rozszerzyć coraz popularniejsze zakupy internetowe także na żywność. Dzięki utrzymywaniu w pojemnikach odpowiedniej temperatury możliwe stanie się zamawianie produktów, które muszą być przechowywane w ściśle określonych warunkach.

Lodówkomaty wystartują w 2018 roku

Oznacza to dostępność nie tylko nabiału, lecz także części leków, które muszą być utrzymywane w wyznaczonym zakresie temperatur – do tej pory w takim przypadku możliwy był tylko odbiór osobisty. Nieoficjalnie mówi się, że lodówkomatami zainteresowane są także drogerie.

W ramach programu pilotażowego ma powstać 50 lodówkomatów. Na czas testów pojawią się na pewno w Warszawie i Krakowie, czy program zostanie rozszerzony także o inne miasta – jeszcze nie wiadomo. InPost stara się trzymać swoje plany w tajemnicy, gdyż konkurencja nie śpi. Pierwsze dostawy maja się odbyć w ciągu kilku miesięcy, dokładna data jest sekretem.

Wygoda paczkomatów polega na możliwości samodzielnego wyboru godziny odebrania przesyłki – nie trzeba czekać w domu na dostawcę i zmieniać planów. Dzięki lodówkomatom możliwe stanie się między innymi zamawianie zakupów spożywczych i odbiór ich w niedziele bezhandlowe, co może ułatwić życie rodzinom z dziećmi, szykującym w poniedziałki zestawy śniadaniowe do szkoły i chcące wykorzystywać do tego świeże produkty.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.