Steam pozwala sprawdzić, ile łącznie wydaliście na gry

Michał Tomaszkiewicz
21.06.2018 11:56
wartość konta na Steam|undefined Fot. zrzut ekranu

Steam to – szczególnie podczas wyprzedaży – największy wróg wypchanego portfela, na jaki mogą natrafić gracze. Największa na świecie platforma z cyfrowymi grami pozwala teraz zobaczyć, ile łącznie przepuściło się na niej na zakupy.

Wszyscy dobrze wiemy, jak to jest – niektórym okazjom po prostu nie sposób się oprzeć. W ten sposób co jakiś czas na naszym koncie na Steam ląduje kolejny tytuł – gorąca nowość lub zakupiony okazyjnie hit, który zdążył się już trochę zestarzeć.

Większość z nas już dawna straciła rachubę, ile tak naprawdę kosztowała uzbierana przez lata kolekcja. Teraz, dzięki nowej opcji udostępnionej na Steamie, można to w prosty sposób sprawdzić.

Sprawdź, ile wydałeś na Steamie

Funkcja ma co prawda oficjalnie nieco inne zadanie – pozwala sprawdzić, czy na konto które posiadamy są nałożone ograniczenia, czy nie – przy okazji można jednak zobaczyć, jaką fortunę zostawiło się w imperium Steam.

Konto z ograniczeniami mają użytkownicy, którzy nie wydali jeszcze na platformie łącznej kwoty przewyższającej 5 dolarów – takie osoby nie mogą między innymi wysyłać zaproszeń, wymieniać się przedmiotami z ekwipunku czy korzystać z mobilnego czatu.

Po przekroczeniu tej kwoty konto jest uznawane za zweryfikowane i otrzymuje pełen dostęp do funkcji Steama.

Jak sprawdzić, ile wydaliśmy na gry na platformie? Wystarczy wejść na odpowiednią podstronę na Steamie – tam zobaczymy zestawienie pokazujące skumulowane wydatki na zakup gier i doładowania portfela.

Pod uwagę brane są tylko produkcje zakupione bezpośrednio na Steam – gry zakupione w zewnętrznych sklepach i tylko zarejestrowane na platformie są według algorytmu warte mniej niż zero.

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.