Pogoda
30.10.2018 11:01

Steam rozpoczął wyprzedaż na Halloween – najniższe ceny w historii

Nadeszły straszne czasy dla graczy – Steam uruchomił halloweenową wyprzedaż gier. Może być ciężko oprzeć się okazjom czyhającym na wydrenowanie portfela.

Steam wyprzedaż Halloween
foto: zrzut ekranu

Wyciek dat wyprzedaży Steam sprawdza się – pierwsza z zaplanowanych akcji promocyjnych zaczęła się jak w zegarku wieczorem 29 października 2018  i potrwa dwie doby, do wieczora 1 listopada 2018.

Halloweenowa wyprzedaż koncentruje się oczywiście na tytułach ocierających się o tematykę święta celebrującego śmierć, nie tylko takie gry można jednak kupić taniej.

Jest w czym przebierać – obniżona cena dotyczy 17 653 gier i dodatków, z czego 11 187 to pełne wersje tytułów. Na wyprzedaży można znaleźć zarówno stare, ale jare pozycje, jak i nowości – na przykład Shadow of the Tomb Raider (ciekawe, czy gracze znów będą protestować przeciwko obniżaniu ceny tego tytułu) czy „Brutal Royale”, czyli Dying Light: Bad Blood stworzone przez Techland.

W wielu przypadkach gry oferowane są w najniższych w historii cenach – przynajmniej do kolejnych planowanych przez Valve wyprzedaży.

Halloweenowa wyprzedaż na Steam – najlepsze okazje

steam_wyprzedaz_halloween_02

Jeśli lista 17 653 tytułów przyprawiła Was o zawrót głowy i niepokój, czy na pewno uda się przejrzeć wszystko w ciągu dwóch dni i wybrać z listy najlepsze perełki do zakupienia, Valve stara się ukoić nerwy spieszących na zakupy.

Wszystko dzięki liście najchętniej kupowanych gier – mądrość zbiorowa tysięcy (jeśli nie milionów) opróżniających swoje portfele graczy powinna zaowocować pokazaniem się tam najlepszych i najbardziej opłacalnych okazji.

Vale przygotowało także kategorie pomocnicze – zgodnie z duchem świat można przyjrzeć się „strasznym grom”, „strasznym VR” oraz „strasznym grom free to play” – w tym ostatnim przypadku za dodane do konta tytuły nie trzeba zapłacić nawet złotówki.

Z halloweenową wyprzedażą wystartował także GOG – polska platforma sprzedaży gier kusi obniżkami sięgającymi 93%.

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry