Pogoda
07.11.2018 12:04

Steam świętuje setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości wyprzedażą

Polska rządzi na Steamie – przez cały tydzień gry stworzone w naszym kraju można kupić w niższych cenach. Na wyprzedaż załapały się znane przeboje oraz tytuły niszowe.

polska wyprzedaż Steam
foto: zrzut ekranu

Polska staje się potęgą na rynku gier, a informacja, że tytuł został stworzony przez naszych programistów jest całkiem niezłą rekomendacją. To oczywiście zasługa przede wszystkim CD Projekt RED, którego Wiedźmin 3: Dziki Gon uznawany jest często za najlepszą grę wszech czasów, jednak także inne polskie studia (a jest ich już koło 400) dały się poznać z jak najlepszej strony.

Wystarczy wspomnieć chociażby 11 bit studio i Frostpunka czy This War of Mine – to cenione przez graczy przykłady, że gry stały się czymś więcej niż tylko dostarczycielem rozrywki.

Stulecie odzyskania niepodległości to dobra okazja do świętowania – okolicznościowa wyprzedaż wystartowała już na GOG-u, teraz z podobną ofertą wystartował Steam. Nawet nie domyślaliście się, ile polskich gier znajduje się na tej platformie.

Polska wyprzedaż na Steam z okazji stulecia odzyskania niepodległości

Valve zaszalał – w polskiej wyprzedaży taniej można kupić 499 gier. Są to zarówno wspomniane już znane i cenione przebije (także te przyszłe – vide World War 3), jak i mniej znane, niszowe gry, które teraz mają szanse zostać odkryte.

Przeceny zależą od tytułu – można znaleźć okazje sięgające 90%, nie ma co jednak liczyć na rozdawanie za darmo tych najgłośniejszych i najlepszych tytułów.

Warto także wspomnieć, że nie wszystkie gry objęte polską wyprzedażą na Steam pochodzą z naszego kraju – przykładem jest tu hiszpański Moonlighter, który został co prawda wydany przez 11 bit studios, ale rodzimi programiści nie przyłożyli do niego ani linijki kodu. Gra jest niezła, więc jeśli jeszcze nie mieliście okazji się z nią zapoznać – macie przed sobą dobrą okazję.

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry