Pogoda
08.11.2016 15:41

Steam ujawnił nowe oblicze sklepu

Valve postanowił wyjść naprzeciw oczekiwaniom graczy i wraz z rozwojem Steama wprowadzić nowy interfejs sklepu. Ma on znacznie ułatwić nawigację po serwisie i oszczędzić czas użytkowników.

Steam ujawnił nowe oblicze sklepu
foto: store.steampowered.com

Przeprojektowanie sklepu Steama pozwoliło na wprowadzenie nowej funkcjonalności, ale także poprawiło przejrzystość serwisu, choć dla wielu użytkowników pierwsze tygodnie będą zapewne trudne i minie sporo czasu, nim przyzwyczają się do nowej wersji produktu Valve.

Zmiany są bardzo widoczne już na pierwszy rzut oka. Nowy design znany jest jako Discovery Update 2.0 i nawiązuje do pierwszego Steam Discovery Update, czyli zmiany wyglądu platformy, która miała miejsce w 2014 roku.

Główną rolą wprowadzonych poprawek jest oczywiście ułatwienie użytkownikom korzystania z serwisu. Dzięki nowej odsłonie Steama mają oni szybciej i łatwiej odnajdować to, co dla nich w danej chwili najistotniejsze. Dodatkowo, nowy design pozwala zredukować liczbę kliknięć potrzebnych do dostania się w najczęściej uczęszczane miejsca platformy.

Jeszcze przed najnowszym updatem Steama, firma kierowana przez Gabe Newella wydała nowe zasady dotyczące screenshotów. Twórcy mają od teraz zamieszczać faktyczne zrzuty ekranu z gry, a nie podrasowane „bullshoty”, jak to miało często miejsce wcześniej, choćby w przypadku No Man's Sky.

Na stronie głównej sklepu Steam pojawiło się sporo nowych i poprawionych elementów. Poniżej przedstawiamy te najistotniejsze według Valve.

Szybki dostęp:

"

Więcej bezpośrednich linków do często odwiedzanych miejsc oraz działy, o których prawdopodobnie nie wiedzieliście, że w ogóle istnieją. "

Personalizacja:

"

Od teraz w prawym górnym rogu obrazu z gry będziecie mieli dostęp do szybkiego wachlarza opcji, w tym szybkie przejście do waszych preferencji, dzięki którym będziecie mogli bardziej szczegółowo dostosować waszą interakcję ze Sklepem Steam. "

Świetne promocje:

"

Szukacie najlepszych okazji na Steam? W tym dziale znajdziecie wyróżnione zniżki, promocje oraz oferty specjalne. "

Inteligentniejszy, bogatszy w informacje:

"

W nowym dziale z wyróżnionymi produktami znajdziecie więcej informacji o każdej grze, czemu została wam polecona oraz przez kogo. Dodatkowo zastosowaliśmy nowe algorytmy, by ustalić, jakie gry będą dla was najlepsze. Opierają się one na ilości spędzonego czasu przy danym tytule, rekomendacjach waszych znajomych, śledzonych Kuratorach i innych czynnikach. "

Niedawno przeglądane:

"

Szybki powrót do ostatnio przeglądanych produktów. "

Aktywność znajomych:

"

Czy to głośne wydanie gry, dołączenie do specjalnego wydarzenia, czy też powrót do niedawno zaktualizowanej gry - teraz łatwo stwierdzić, czym interesują się wasi znajomi. "

Kolejka odkryć:

"

Przejrzyjcie specjalnie dobraną dla was mieszankę niedawno wydanych oraz najlepiej sprzedających się produktów oraz podobnych do tych, w które już gracie na Steam. Użyjcie przycisków na stronie każdego produktu, by w szybki i łatwy sposób zacząć go śledzić, dodać do listy życzeń lub zignorować. "

Wielkie niebieskie przyciski:

"

Ekscytujące, nie? Są one jednymi z najczęściej używanych funkcji w Sklepie Steam, więc teraz dostęp do nich będzie łatwiejszy. "

Ulepszeni Kuratorzy:

"

Jeżeli śledzicie Kuratorów Steam, od teraz będziecie widzieli podgląd ich najnowszych recenzji oraz rekomendacji. "

Zaktualizowane gry:

"

Od teraz pokazuje tylko niedawno zaktualizowane gry z waszej Biblioteki oraz listy życzeń. "

Spersonalizowane listy:

"

Popularne nowe tytuły, bestsellery, nadchodzące oraz specjalne. Od teraz te listy nie będą brały pod uwagę tytułów, które posiadacie oraz tagów, które oznaczyliście jako ignorowane. "

Większa personalizacja:

"

Więcej list w Sklepie (ta również) zostało spersonalizowanych tak, by nie zawierały one posiadanych przez was gier lub tych, które zostały przez was zignorowane.                                            "

Oferty i wydarzenia:

"

Macie dość pomijania informacji o premierach lub o wyprzedażach, kiedy tylko włączycie lub wyłączycie grę? Od teraz mają one swój własny dom, także wpadajcie, kiedy chcecie. "

Więcej do przejrzenia:

"

Przewijajcie dalej, a my będziemy pokazywać kolejne rekomendacje na podstawie rozgrywanych przez was gier, rekomendacji waszych znajomych oraz produktów na waszych listach życzeń. "

Oprócz zmian w designie serwisu ostatnio wprowadzono także inne udogodnienia:

  • zaktualizowano system Kuratorów Steama,
  • dodano stronę dedykowaną premierom, bestsellerom, nowej zawartości Waszych gier oraz rekomendacjom nowych tytułów,
  • dodano filtrowanie kolejki,
  • zaktualizowano systemu recenzji użytkowników,
  • dodano listę krajowych bestsellerów,
  • rozszerzono wsparcie językowe,
  • dodano powiadomienia o produktach z listy życzeń.

Podobają wam się takie zmiany na Steamie?

Maciej Daszuta
Tagi: Gry