Pogoda
15.07.2019 11:09

Stephen King powiedział, że Donald Trump jest straszniejszy niż jego powieści

Stephen King, mistrz grozy, został zapytany o to, co sądzi o prezydenturze Donalda Trumpa. Pisarz udzielił wyczerpującej odpowiedzi.

Stephen King o Donaldzie Trumpie
fot. kadr z wideo YouTube "George RR Martin and Stephen King"

Stephen King to osoba, która dobrze wie, co przeraża ludzi. Autor napisał masę książek, które uważane są za klasykę gatunku, a mowa tu o "Lśnieniu", "Carrie", "Zielonej Mili" czy "Skazanych na Shawshank". Więc jeśli pisarz uważa, że coś jest straszniejsze niż jego praca, warto mu wierzyć na słowo.

Stephen King ostro o Donaldzie Trumpie

Na filmiku, które udostępnił profil NowThis, dziennikarz zapytał Stephena Kinga, czy uważa, że prezydentura Donalda Trumpa jest straszniejsza niż jego nowele? Co odpowiedział Stephen King?

"

Mam na to krótką odpowiedź: tak, jest straszniejsza "

Stranger Things 3
Stranger Things 3
Przeczytaj także Nawiązania do twórczości Stephena Kinga w 3. sezonie "Stranger Things"

Według twórców wideo, Stephen King przepowiedział wygraną Donalda Trumpa już 40 lat temu. Mowa o noweli "Martwa Strefa", która została zekranizowana w 1983 roku, 4 lata po wydaniu powieści. Chodzi tutaj o postać Grega Stillsona, która przypomina Donalda Trumpa.

"

Byłem przekonany o tym, że istnieje szansa, żeby polityk, który jest poza mainstreamem i jest tak chętny, żeby mówić wszystko, w końcu dojdzie do władzy [...] "

Jak przyznaje pisarz to, co pojawiło się w filmie "Martwa Strefa" i w jego noweli pod tym samym tytułem, nie było przeczuciem, a po prostu oceną amerykańskiej opinii publicznej, która doprowadziła go do przekonania, że pewnego dnia filmowy i książkowy Greg Stillson mógłby dojść do władzy.

Zobacz także: Jak Stephen King zareagował na zwiastun kontynuacji "Lśnienia"?

Tagi: Donald Trump Stephen King