Stephen King stwierdził, że Donald Trump pochodzi ze świata Bizarro

Kamil Kacperski
28.05.2018 16:07
Stephen King stwierdził, że Donald Trump pochodzi ze świata Bizarro Fot. kadr z wideo

Autor takich książek, jak „To”, czy „Mroczna Wieża” wypowiedział się na temat obecnie urzędującego prezydenta USA, porównując go do jednego z największych złoczyńców z uniwersum DC.

King był gościem programu „Late Night Show with Stephen Colbert” i zgodnie z oczekiwaniami większości widzów, panowie poruszyli bardzo gorący temat w amerykańskich mediach - porozmawiali na temat Donalda Trumpa, czyli prezydenta USA. Pisarz powiedział, że polityk/biznesmen przypomina mu nieco Bizarro - nieudanego klona Supermana.

Stephen King powiedział Colbertowi, że obecny prezydent USA przypomina mu czasy, gdy jako dziecko czytał komiksy DC, a konkretnie te o Supermanie:

Kiedy myślę o Trumpie, to przypominam sobie komiksy o Supermanie, które czytałem jeszcze jako dzieciak. To było tak, że Obama był prezydentem - kojarzysz Świat Bizarro? Więc Obama był prezydentem, a Trump jest Bizarro prezydentem ze świata Bizarro.  

Stephen King nie przepada za Trumpem

Pisarz dodał potem, że ostatni raz, gdy gościł w programie Colberta, to prezydentem był człowiek, który kilka miesięcy wcześniej nagrodził go Medalem Wolności za wkład w rozwój kultury i sztuki. Natomiast teraźniejszy przywódca USA tylko zablokował go na Twitterze. Zgodnie z jedną z ostatnich ustaw rządu amerykańskiego, Trump nie ma teraz prawa blokować innych użytkowników, ponieważ używa konta prezydenckiego, które nie należy do niego.

Obecnie powstaje ponad 10 kinowych i telewizyjnych wersji powieści Kinga, w tym sequel „Lśnienia”, „Castle Rock”, czy remake „Smętarza dla zwierzaków”. Oczywiście nie samymi filmami i serialami człowiek żyje. Z tej okazji King postanowił napisać nowe opowiadanie -  22 maja odbyła się premiera powieści „The Outsider”. Historia dotyczy zwłok 11-letniego chłopca, znalezionych w miejskim parku. Wszystkie ślady prowadzą do popularnego trenera baseballu - chodzącego ideału, przykładnego obywatela, męża i ojca. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.