Stephen King zapowiedział nową książkę. O czym opowie "Later"?

04.08.2020 12:21
Stephen King zapowiedział nową książkę. O czym opowie "Later"? Fot. Evan Agostini/Invision/AP/East News

Król powraca - Stephen King zapowiedział swoją nową książkę "Later". Autor zdradził przybliżoną datę premiery powieści, a także opis fabuły swojego nadchodzącego dzieła.

W poniedziałek 3 sierpnia Stephen King napisał na Twitterze, że już niedługo w sprzedaży pojawi się jego nowa powieść, która zatytułowana jest "Later". Autor przedstawił również okładkę książki, inspirowaną estetyką pulpową. Zdradził także, że "Later" zostanie wydane przez wydawnictwo Titan Books w wersji z twardą okładką. To 3. książka Kinga wydana we współpracy z Titan Books - wcześniej pracowali razem przy "The Colorado King" (2005) oraz "Joyland" (2013). 

Stephen King zapowiada swoją nową książkę

King zapowiedział, że "Later" będzie dostępne w sprzedaży w marcu 2021 roku. Tak natomiast prezentuje się okładka jego nadchodzącego dzieła:

Przeczytaj także

Entertainment Weekly podało dodatkowe szczegóły na temat książki. Według nich, fabuła opowie o przygodach Jamiego Conklina, nastolatka, który dzięki swoim umiejętnościom będzie mógł pomóc swojej matce i jej partnerowi, policyjnemu detektywowi. Niestety, jego moce mają przerażający koszt. Jak w oficjalnym oświadczeniu wyjaśnia King:

Połączenie pięknej historii, który widzi nie tylko nasz świat, ale też inne z elementami zbrodni i napięcia - to dla mnie było idealne połączenie.

Na temat projektu wypowiedział się również Charles Ardai, szef oddziału Hard Case Crime należącego do Titan Books:

"Later" to piękna historia o dorastaniu i mierzeniu się ze swoimi demonami - czy to metafizycznymi, czy to (zwłaszcza w przypadku powieści Kinga) prawdziwymi. Jest przerażająca, ale przyjemna, łamie serce i jest szczera. Naprawdę cieszymy się, że będziemy mogli ją przedstawić światu.

Ostatnią książką Stephena Kinga jest "The Institute" z 2019 roku. 

Przeczytaj także
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.