Pogoda
01.03.2016 10:58

Steve Jobs ma się zgłosić po kasę za mandaty

Steve Jobs ma czas do 3 marca 2016 roku, żeby zgłosić się po zwrot pieniędzy z nadpłaconych mandatów za złe parkowanie. Łącznie San Francisco chce zwrócić założycielowi Apple 176 dolarów.

Steve Jobs ma się zgłosić po kasę za mandaty
foto: wikipedia.com / Derzsi Elekes Andor, CC BY-SA 3.0

Nazwisko Jobsa znalazło się na zbiorczej liście osób, które mogą otrzymać łącznie 6,1 mln dolarów. Spis został wygenerowany automatycznie, co tłumaczy obecność zmarłego w 2011 roku szefa Apple. Agencja Transportu Miejskiego San Francisco tłumaczy, że starała się kontaktować z wymienionymi osobami poczynając od 2004 roku – jednak nie dostała informacji zwrotnej.

Według relacji ludzi znających Jobsa, jego styl jazdy przysparzał mu dużo mandatów za przekraczanie prędkości oraz parkowanie w miejscach niedozwolonych. Nic więc dziwnego, że wizjoner mógł pomylić się i zapłacić karę więcej niż raz.

foto: sfmta.com

Przygody z przekraczaniem prędkości przytrafiały się założycielowi Apple już w latach 70-tych. Z odtajnionych w 2012 roku dokumentów amerykańskiego Departamentu Obrony wynika, że w 1975 roku Jobs był nawet aresztowany za unikanie zapłacenia mandatu w wysokości 50 dolarów.

Wizjoner nie wspomniał o tym incydencie podczas pierwszego przesłuchania w sprawie przyznania dostępu do informacji poufnych, nie wpłynęło to jednak negatywnie na opinię urzędników. Tak samo zresztą jak przyznanie się do korzystania z marihuany, haszyszu oraz LSD. Jobs zadeklarował podczas rozmowy, że nie będzie wracał do narkotyków, mimo że kontakt z nimi „zmienił jego życie” w pozytywny sposób.

foto: scribd.com

Nie tylko Steve Jobs lubił szybką jazdę. W 1977 roku za przekraczanie prędkości, nie stosowanie się do znaków drogowych (zignorowanie „Stop”) i kierowanie Porsche bez posiadania uprawnień aresztowany został Bill Gates.

Lista przygotowana przez urzędników z San Francisco obejmuje lata 1995–2012. Nadpłaty, po które nie zgłoszą się osoby uprawnione, przejdą na rzecz Agencji Transportu Miejskiego.

A Wam zwrócono kiedyś pieniądze za mandat?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Duperele Apple