Sting graczowi wilkiem w grze Where the Water Tastes Like Wine

Michał Tomaszkiewicz
02.03.2018 12:23
Sting graczowi wilkiem w grze Where the Water Tastes Like Wine Fot. kadr z wideo

Surrealistyczna podróż przez wiek amerykańskiej historii w towarzystwie Stinga, który po raz pierwszy użyczył głosu postaci w grze – tak przedstawia się Where the Water Tastes Like Wine, nietypowy narracyjny tytuł, który ukazał się właśnie na Steamie.

Gry komputerowe coraz częściej stają się nowym polem ekspresji dla artystów – Nergal został narratorem w polskiej grze Apocalipsis: Harry at the End of the World, a Arkadiusz Jakubik tak bardzo zaangażował się w >observera_, że po wszystkim stwierdził, że gra go aktorsko rozdziewiczyła.

Magii komputerowych ekranów dał się także porwać Sting, który zadebiutował właśnie w grze Where the Water Tastes Like Wine – amerykańskiej produkcji, która w nieco psychodeliczny sposób pokazuje pionierskie czasy historii USA.

Sting wciela się w wilka – żeby sprawdzić, czy jest czarnych charakterem, trzeba zagrać i samemu się przekonać, gdyż producent nie chce zdradzać tej informacji.

Where the Water Tastes Like Wine – historia w surrealistycznym sosie

Sting nie jest jedyną gwiazdą występującą w grze – twórcy chwalą się, że udało im się także zaangażować Dave’a Fennoya, znany z pierwszej odsłony The Walking Dead: A Telltale Games Series, Cissy Jones (Firewatch) oraz Kimberly Brooks (Mass Effect).

Stworzona przez studia Dim Bulb Games i Serenity Forge gra pozwala przemierzać świat gry w poszukiwaniu innych wędrowców, chętnych do podzielenia się swoimi opowieściami – będą to zarówno rodowici mieszkańcy Ameryki, jak i biali imigranci oraz czarnoskórzy niewolnicy.

Where the Water Tastes Like Wine to nostalgiczna gra skupiająca się wokół amerykańskiego folkloru, opowiadająca o dzieleniu się legendami, podróży i próbie przeżycia jasno określonego przeznaczenia. Gracze będą mogli przemierzyć wiek historii amerykańskiej, spotykając na swej drodze niezwykle eklektyczne i barwne postacie, perspektywy oraz prywatne historie.

Twórcy gry inspirowali się amerykańską kulturą (między innymi powieściami Marka Twaina) oraz bluesem i folkiem, co widać także w ścieżce dźwiękowej.

Gra dostępna jest na platformie Steam – można ją kupić za 71,99 zł.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.