Pogoda
02.03.2018 12:23

Sting graczowi wilkiem w grze Where the Water Tastes Like Wine

Surrealistyczna podróż przez wiek amerykańskiej historii w towarzystwie Stinga, który po raz pierwszy użyczył głosu postaci w grze – tak przedstawia się Where the Water Tastes Like Wine, nietypowy narracyjny tytuł, który ukazał się właśnie na Steamie.

Sting jako wilk w grze Where the Water Tastes Like Wine
foto: kadr z wideo

Gry komputerowe coraz częściej stają się nowym polem ekspresji dla artystów – Nergal został narratorem w polskiej grze Apocalipsis: Harry at the End of the World, a Arkadiusz Jakubik tak bardzo zaangażował się w >observera_, że po wszystkim stwierdził, że gra go aktorsko rozdziewiczyła.

Magii komputerowych ekranów dał się także porwać Sting, który zadebiutował właśnie w grze Where the Water Tastes Like Wine – amerykańskiej produkcji, która w nieco psychodeliczny sposób pokazuje pionierskie czasy historii USA.

Sting wciela się w wilka – żeby sprawdzić, czy jest czarnych charakterem, trzeba zagrać i samemu się przekonać, gdyż producent nie chce zdradzać tej informacji.

Where the Water Tastes Like Wine – historia w surrealistycznym sosie

Sting nie jest jedyną gwiazdą występującą w grze – twórcy chwalą się, że udało im się także zaangażować Dave’a Fennoya, znany z pierwszej odsłony The Walking Dead: A Telltale Games Series, Cissy Jones (Firewatch) oraz Kimberly Brooks (Mass Effect).

Stworzona przez studia Dim Bulb Games i Serenity Forge gra pozwala przemierzać świat gry w poszukiwaniu innych wędrowców, chętnych do podzielenia się swoimi opowieściami – będą to zarówno rodowici mieszkańcy Ameryki, jak i biali imigranci oraz czarnoskórzy niewolnicy.

"

Where the Water Tastes Like Wine to nostalgiczna gra skupiająca się wokół amerykańskiego folkloru, opowiadająca o dzieleniu się legendami, podróży i próbie przeżycia jasno określonego przeznaczenia. Gracze będą mogli przemierzyć wiek historii amerykańskiej, spotykając na swej drodze niezwykle eklektyczne i barwne postacie, perspektywy oraz prywatne historie. "

Twórcy gry inspirowali się amerykańską kulturą (między innymi powieściami Marka Twaina) oraz bluesem i folkiem, co widać także w ścieżce dźwiękowej.

Gra dostępna jest na platformie Steam – można ją kupić za 71,99 zł.

W jakie gry najczęściej gracie?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry