Pogoda
16.04.2020 12:48

Stracił pracę z powodu pandemii. Los się do niego uśmiechnął, wystarczy mu pieniędzy do końca życia

Młody mężczyzna z Australii z powodu pandemii koronawirusa stracił pracę. Jednak bardzo szybko okazało się, że nie będzie jej potrzebował.

Strata pracy
foto: shutterstock.com

Mówi się, że nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Trudno jednak pocieszać tym powiedzeniem osoby, które doświadczyły prawdziwej tragedii, a dobrych stron sytuacji nijak nie da się zauważyć. W bardzo trudnym położeniu są aktualnie osoby, które przez szalejącą pandemię koronawirusa straciły pracę. Lista poszkodowanych w ten sposób ludzi z tygodnia na tydzień się wydłuża, a rokowania dotyczące rynku pracy nie są najlepsze.

Stracił pracę przez pandemię i wygrał na loterii majątek

Jednak los bywa nieprzewidywalny. Jedną z osób, która straciła pracę w wyniku panującej sytuacji na świecie był młody mieszkaniec Australii. Mężczyzna pozostał anonimowy, jednak wiemy, że ma około 20 lat i jest tatą. Niedawno okazało się, że zwolniony pracownik został milionerem.

patrole policji i wojska
patrole policji i wojska
Przeczytaj także Już 5 mln zł kar nałożonych przez sanepid. Urzędnicy przyznali, że mają ratować budżet

Australijczyk wygrał główną nagrodę w loterii "Set for Life". Jak czytamy na 7news.com.au, mężczyzna będzie dostawał 20 tysięcy dolarów miesięcznie przez najbliższe 20 lat. Łącznie jego wygrana osiąga kwotę niemal 20 milionów złotych. Szczęściarz zadeklarował, że swój kupon wysłał przez internet. W rozmowie z portalem, 20-latek opowiedział:

"

Zeszłej nocy sprawdziłem swoje konto internetowe i zobaczyłem, że wygrałem. Obudziłem żonę, żeby jej powiedzieć, a ona aż krzyknęła z radości. Nie zmrużyliśmy oka, całą noc oglądaliśmy telewizję i rozmawialiśmy, co zrobimy z tymi pieniędzmi. To wspaniałe uczucie. "

Para podkreśliła też, że ma małe dziecko. Dzięki wygranej będzie miało ono zapewniony lepszy start w dorosłe życie.

patrole policji i wojska
patrole policji i wojska
Przeczytaj także Już 5 mln zł kar nałożonych przez sanepid. Urzędnicy przyznali, że mają ratować budżet
Tagi: Newsy koronawirus