Straciłeś pracę z powodu koronawirusa? MON wcieli cię do wojska

01.06.2020 10:43
żołnierze|undefined Fot. Damian KLAMKA/East News

Od 15 czerwca 2020 Ministerstwo Obrony Narodowej wraca do powoływania Polaków na wojskowe przeszkolenie. Mundury założy 20 000 osób, priorytetowo do służby powoływani będą obywatele, którzy wskutek epidemii COVID-19 stracili pracę.

MON zapowiedział, że szkoleniami wojskowymi zostaną objęte zarówno rezerwiści, jak i osoby bez wcześniejszego przeszkolenia wojskowego. Ministerstwo chce w ten sposób pomóc osobom, które przez koronawirusa zostały zwolnione z pracy i szukają środków do życia.

Wojsko podczas szkolenia zapewniać będzie wikt i opierunek, osoby które założą mundury mogą liczyć także na otrzymanie za to wynagrodzenia.

Przeczytaj także

Będzie ono różnić się w zależności od tego, czy i jaką styczność ze służbą wojskową miały wcześniej dane osoby. MON zapowiedział ponadto, że część z przeszkalanych osób może liczyć na zostanie na stałym etacie.

Wojsko zaprasza na szkolenia osoby, które straciły pracę przez koronawirusa. Wyżywi, dach nad głową i jeszcze za to zapłaci.

Mariusz Błaszczak, szef resortu obrony narodowej, podkreśla że rezerwiści mogą liczyć na zarobienie ponad 3 000 zł w ciągu miesiąca.

Nieco inaczej wygląda sytuacja osób, które nigdy w wojsku nie były. Armia zapewni nocleg, wyżywienie oraz 1 200 zł miesięcznego wynagrodzenia, dodając jednak, że przewidywana jest także odprawa w wysokości 2 600 zł.

Osoby, które przejdą szkolenie, otrzymają status żołnierza rezerwy, co pozwoli na staranie się o pracę w Wojsku Polskim.

Zobacz także: Ministerstwo Obrony Narodowej stworzy internetową armię 

 

Michał Tomaszkiewicz|undefined
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.