Konrad Niewolski nagrał ohydne wideo o strajkujących kobietach: "cycate cwele, wypad z kraju"

01.02.2021 13:17
Konrad Niewolski Fot. MAREK ZAWADKA/REPORTER/East News

Wyzwiska, obelgi i wulgaryzmy - to Konrad Niewolski uważający się za niezależnego reżysera i myśliciela ma dla kobiet walczących o swoją godność, wolność i podstawowe prawa.

Konrad Niewolski należy do tej grupy twórców, którzy zamiast ze swoich wybitnych dzieł, słyną z kontrowersyjnych wypowiedzi i prób szokowania za wszelką cenę. W ostatnich latach mężczyzna zasłynął głównie tym, że w filmie "Labirynt świadomości" łączył eksperymenty na autystycznych dzieciach z odkrywaniem sekretów nazistów, zaś w ostatnich miesiącach głośno było o jego obraźliwej wypowiedzi wobec kinowych widzów. Nazywanie kinomanów, którzy przestrzegają reżimu sanitarnego, "świniami" jest jednak niczym w porównaniu ze skandalicznym wideo, jakie nagrał w odpowiedzi na strajk kobiet.

Polecamy

Konrad Niewolski zwyzywał strajkujące kobiety [WIDEO]

W dzisiejszych czasach wiele osób myli wolność słowa z przypisywaniem sobie prawa do używania mowy nienawiści. Do grupy tej należy Konrad Niewolski, czego dowodem są publikowane przez niego posty i stories na Instagramie, a w szczególności jego ostatnia, pełna agresji i wulgaryzmów wypowiedź na temat strajkujących kobiet. 

Sprawę postanowił nagłośnić Bartek Fetysz, który bynajmniej nie jest zwolennikiem Niewolskiego. Na swojej stronie opisał i udostępnił wideo reżysera-samouka, by skrytykować "przyzwolenie społeczne na przyklaskiwanie nietolerancji, chamstwu i prostactwu". Słowa Niewolskiego są tak podłe i obraźliwe, że nawet cytowanie ich wydaje się nie na miejscu. Dzięki Bartkowi Fetyszowi, możecie posłuchać ich sami na YouTube:

Wywód Niewolskiego miał dalszy ciąg, jednak został usunięty z YouTube z powodu mowy nienawiści. Na stronie Fetysza możemy jednak przeczytać, co twórca "Symetrii" miał do powiedzenia swoim fanom:

Następnym etapem lewackiej walki o wolność będą protesty pedofili domagających się posiadania własnych dzieci no bo, ku*wa, każdy ma prawo do wszystkiego. Potem będą się domagać, żeby nie nazywać ich pedofilami tylko miłośnikami dzieci i jeżeli coś z tym nie zrobimy to lewaki to przeforsują (...). Dymanie dzieci jest jedną z ulubionych rozrywek "elit". Świat zmierza w bardzo złym kierunku i tak jak moja Babcia mówiła "Wojna by się przydała". Ku*wa, naprawdę wojna by się przydała, bo wojna przywraca naturalny porządek w naturze, a nie takie ku*wa dziwadła i patologie zaczynają się, ku*wa, domagać swoich praw. Koniec ku*wa z tym.

Jednak i na tym nie poprzestał zwolennik wojny i samozwańczy znawca "prawdziwych kobiet" oraz "lewackiej walki o wolność". Na swoim instagramowym koncie zamieścił kolejne wideo, w którym - już spokojniejszym tonem - tłumaczy, że "feministki nienawidzą kobiet i nie mają nic wspólnego z kobietami", a w strajkach biorą udział tylko "mężczyźni i kobiety, którzy mają już za sobą aborcję", wykazując się w ten sposób absolutną nieznajomością tematu, podstawowych pojęć oraz postulatów stojących za strajkiem kobiet, a także niewyobrażalną pogardą wobec ludzkich dramatów. Ostrzegamy, że w poniższym wideo pada wiele wulgarnych i skrajnie obraźliwych słów.

Polecamy

Strajk Kobiet: Fala protestów po publikacji wyroku TK w sprawie aborcji

Od środy 27 stycznia 2021 przez Polskę ponownie przetacza się fala protestów związanych z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego pod wodzą Julii Przyłębskiej, który po trzech miesiącach od wydania został opublikowany w Dzienniku Ustaw. Dotychczasowy kompromis aborcyjny przestał tym samym istnieć, doprowadzając do niemal całkowitego zakazu aborcji w Polsce. Rzeczony wyrok sprawił, że przerwanie ciąży w przypadku nieodwracalnych wad płodu przestało być w naszym kraju legalne, a to właśnie na podstawie tej przesłanki przeprowadzono 97% legalnych aborcji w Polsce w 2019 roku. Z dniem 27 stycznia 2021 kobiety, które czekały na zabieg przerwania ciąży w związku z wadami letalnymi płodu, straciły taką możliwość. 

Polki i Polacy ponownie wyszli na ulice, by pokazać swój głos sprzeciwu wobec torturowania ciężarnych kobiet i odbierania im podstawowych praw i wolności. Protesty wspierają liczne wybitne postaci ze świata kultury i nauki, m.in. Jerzy Owsiak, Olga Tokarczuk, Szczepan Twardoch, Jakub Żulczyk i Monika Płatek.

Polecamy
Natalia Hluzov
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.