Strajk kobiet: "Przeproście mamy, że was nie wydrapały". Szokujące słowa księdza

27.10.2020 12:18
Strajk kobiet: "Przeproście mamy, że was nie wydrapały". Szokujące słowa księdza Fot. Shuttenstock

W czwartek 22 października 2020 ogłoszono wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zakazu aborcji w przypadku ciężkich i nieodwracalnych wad płodu. Zrozpaczone Polki po raz kolejny wyszły na ulice, by walczyć o swoje prawa.

25 października 2020 w ramach akcji "Słowo na Niedzielę" kobiety demonstrowały między innymi pod siedzibami kurii i kościołami. Często dochodziło tam do szarpanin i wymiany wulgaryzmów z uczestniczkami strajku kobiet. Także księża często włączali się w dyskusje z manifestującymi.

Strajk kobiet: Szokujące słowa duchownego

 W niedzielę przeciwnicy decyzji wydanej przez Trybunał Konstytucyjny dali wyraz swojemu niezadowoleniu podczas mszy świętych.

Przeczytaj także

W sieci pojawiło się wideo pochodzące sprzed parafii św. Franciszka przy ulicy Borowskiej we Wrocławiu. Przedstawia księdza, który do grupy protestujących zwraca się w szokujący sposób.

Proszę opuścić teren kościoła. Szkoda, że was... Przeproście mamy, że was nie wydrapały. Oni kiedyś odpowiedzą przed Bogiem za to, co robią, na sądzie Bożym. Za to kiedyś odpowiecie.

– mówił ze schodów świątyni duchowny.  

Com powiedział, to powiedział

- komentuje ks. Sroka, pytany przez "Gazetę Wrocławską", czy żałuje swoich słów.

Przeczytaj także

Większość obywateli wspiera kobiety w ich proteście. Gdyński artysta stworzył plakaty "Wypier***ać" na których Czarna Mamba z "Kill Billa", Ellen Ripley, Sarah Connor i Lara Croft wspierają polskie kobiety. Także lider Behemotha zamieścił wpisy na temat trwających w Polsce protestów na swoich mediach społecznościowych

Źródło: Gazeta Wrocławska

Zobacz również: Minister zdrowia o świętach w pandemii: Nie spędzimy Bożego Narodzenia w sposób tradycyjny

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.