Pogoda
19.06.2018 14:48

„Stranger Things” zadebiutuje w formie komiksu, który ujawni, co wydarzyło się w odwróconym świecie

Netflix połączył siły z wydawnictwem Dark Horse, by wprowadzić na rynek serię komiksów opartych na wydarzeniach i postaciach znanych ze „Stranger Things”.

Stranger things komiks
foto: materiały prasowe Dark Horse

Twórcy „Stranger Things” jeszcze niedawno zapewniali, że ich serial nie stanie się franczyzą w stylu „Star Wars”, tymczasem działania Netfliksa wskazują na coś zupełnie odwrotnego. Serwis wraz z wydawnictwem Penguin przygotowuje serię książek opartych na „Stranger Things”, studio Telltale Games zapowiedziało grę wideo na podstawie serialu, zaś słynna oficyna wydawnicza Dark Horse szykuje pierwszy oficjalny komiks o paczce przyjaciół z Hawkins w stanie Indiana.

Komiks „Stranger Things” – o czym opowie?

Informacja o nadchodzącym komiksie pojawiła się na oficjalnej stronie Dark Horse 18 czerwca 2018 roku. Wydawnictwo ogłosiło, że podjęło wieloletnią współpracę z gigantem streamingowym, której efektem będzie seria komiksów opartych na oryginalnej produkcji Netfliksa pt. „Stranger Things”. W oficjalnym opisie czytamy:

"

Objęty oficjalną licencją program wydawniczy da fanom uwielbianego serialu możliwość odkrywania tajemniczego świata Hawkins w stanie Indiania. Dark Horse opublikuje serię komiksów i powieści graficznych dla młodych dorosłych, które będą rozszerzały świat Hawkins i jego licznych mieszkańców. "

Pierwszy numer skupi się na przerażających wydarzeniach z życia Willa w 1. sezonie „Stranger Things”, które nie zostały zaprezentowane w serialu. Bohater będzie musiał użyć swojego sprytu i pomysłowości, by ustrzec się przed pościgiem Demogorgona i uciec z odwróconego świata.

Wraz z informacją o nadchodzących komiksach, na stronie Dark Horse pojawiły się również screeny z pierwszego numeru.

Stranger Things komiks
Stranger Things komiks

Komiks „Stranger Things” – kiedy premiera?

Twórcami komiksu „Stranger Things” są: wielokrotnie nagradzana pisarka Jody Houser oraz Stefano Martino, Keith Champagne, Lauren Affe i Nate Piekos. Okładka pierwszego numeru pojawiła się w 4 wariantach, które zaprojektowali Aleksi Briclot, Rafael Albuquerque, Kyle Lambert i Patrick Satterfield.

Premiera pierwszego numeru została zapowiedziana na 26 września 2018. Póki co nie wiadomo, czy komiks będzie oficjalnie dystrybuowany w Polsce. Serial „Stranger Things” powróci natomiast na platformę Netflix w 2019 roku. 

Natalia Hluzow
Tagi: Seriale Stranger Things Netflix