Top 6 strasznych haseł w Wikipedii. Te wpisy przerażają internautów

Romana Makówka
26.03.2019 21:40
Top 7 strasznych haseł w Wikipedii. |undefined Fot. Shutterstock

Tym razem w Archiwum Tajemnic opowiemy Wam o strasznych rzeczach, które można znaleźć w Wikipedii. Nocne koszmary gwarantowane!

Wikipedia to ogromna, wielojęzykowa i dostępna za darmo encyklopedia, z której korzysta każdy z Was. Czy wiecie jednak, że podczas poszukiwań możecie natrafić na przerażające hasła, które na długo nie pozwolą Wam zasnąć? Kilka strasznych historii z Wikipedii trafiło do dzisiejszego Archiwum Tajemnic. Przeczytajcie koniecznie.

Przeczytaj także

1. Straszne hasła w Wikipedii: pogrzebani żywcem

Uważa się, że strach przed pogrzebaniem żywcem należy do najczęstszych fobii. Przedwczesny pochówek może nastąpić w różnych okolicznościach. Wikipedia opisuje szczegółowo wszystkie przypadki: od pomyłkowego uznania kogoś za zmarłego, przez formy tortur po wyczyny kaskaderskie. Możemy przeczytać także, jakie środki stosowano, by ustrzec się przed pochowaniem żywcem a także jak wygląda śmierć w tych okolicznościach.

Archiwum Tajemnic Fot. foto: Shutterstock

2. Straszne hasła w Wikipedii: Zombie

W Wikipedii przeczytacie również o nieumarłych istotach i wierzeniach z nimi związanych. Jeśli lubicie się bać, polecamy czytanie w środku nocy. Fani horrorów i gier znajdą tu również listę wszystkich tytułów związanych z Zombie, kilka przerażających zdjęć i sposobów jak pozbyć się żywych trupów.

Archiwum Tajemnic Fot. foto: Shutterstock

3. Straszne hasła w Wikipedii: zachowani na wieczność

Proces naturalnego rozkładu ciała, który zachodzi po śmierci, może postępować szybciej lub wolniej w zależności od okoliczności. Jednak ciała niektórych osób pozostają nienaruszone przez wieki. Kościół katolicki i prawosławny uważa że brak normalnego procesu rozkładu po śmierci jest znakiem świętości. Na tej stronie znajdziemy listę osób, które zmarły wieki temu lecz nadal wyglądają jakby tylko spały, a także zdjęcia tego niezwykłego zjawiska.

Święty Ojciec Pio Fot. foto: Święty Ojciec Pio / Wikipedia

4. Straszne hasła w Wikipedii: diabeł z New Jersey

Wikipedia opisuje także wiele miejskich legend i teorii spiskowych, jak choćby historię Diabła z New Jersey, który stał się elementem lokalnej popkultury i inspiracją do powstania nazwy jednej z drużyn hokeja. Istota zwana Diabłem z New Jersey nawiedzała tamtejsze tereny już w XVIII wieku i obwiniana była o zabijanie zwierząt hodowlanych. Potwór, którego podobno spotkał sam Napoleona Bonaparte, wyglądał jak smok: był dwunożny, miał skrzydła, ogon i kopyta. Ostatnią jego aktywność zanotowano w 2015 roku.

Archiwum Tajemnic Fot. foto: Shutterstock

5. Straszne hasła w Wikipedii: Anneliese Michel

Historia Anneliese wydarzyła się naprawdę i była kanwą do powstania horroru "Egzorcyzmy Emily Rose". Dziewczynę rzekomo nawiedzoną przez demony poddano egzorcyzmom, które doprowadziły do jej śmierci. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej oraz poznać historię procesu sądowego rodziców ofiary i księży egzorcystów, przeczytajcie koniecznie artykuł.

6. Straszne hasła w Wikipedii: Horror w Amityville

Ta historia również oparta jest na faktach. 13 listopada 1974 roku Ronald DeFeo Jr. zastrzelił sześciu członków swojej rodziny z którymi zamieszkiwał przy 112 Ocean Avenue w dużym holenderskim domu kolonialnym położonym w podmiejskiej dzielnicy Amityville. W listopadzie 1975 roku został skazany za morderstwo drugiego stopnia. Miesiąc później George i Kathy Lutz wraz z trójką dzieci wprowadzili się do upiornego domu. Resztę historii znacie zapewne z horroru "Amityville" opartego na książce Jaya Ansona.

Archiwum Tajemnic Fot. foto: Shutterstock
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.