Straż miejska zatrzymała mężczyznę za ładną fryzurę. Został ukarany mandatem

20.04.2020 16:04
Straż miejska zatrzymała mężczyznę za ładną fryzurę. Został ukarany mandatem Fot. MIGUEL MEDINA/AFP/East News (zdjęcie poglądowe)

W trakcie kwarantanny zamknięte są m.in. salony fryzjerskie. Pewien mężczyzn mocno pożałował, że zdecydował się na nielegalną wizytę u fryzjera.

Choć minister zdrowia Włoch Roberto Speranza potwierdził, że od maja jego kraj wchodzi w drugą fazę walki z epidemią, czyli etap łagodzenia restrykcji, to jak na razie wszystkie zarządzenia są skrupulatnie przestrzegane.

Dostał mandat za ładną fryzurę

Zakłady fryzjerskie we Włoszech, tak jak i w Polsce są zamknięte. W czasie pandemii wywołanej przez koronawirusa SARS-CoV-2 dzieje się tak w wielu krajach.

Przeczytaj także

Część osób probuje się (z różnym skutkiem) bawić w "małego fryzjera" inni "zarastają" w oczekiwaniu na "lepsze czasy".
Słynny piłkarz portugalski Cristiano Ronaldo w czasie pandemii koronawirusa również musiał radzić sobie sam. W mediach społecznościowych zamieścił filmik pokazujący, jak jego partnerka pomaga mu przy fryzurze.

Nie mniej jednak dobrze ostrzyżone i ułożone włosy są bardzo podejrzane w czasie pandemii koronawirusa. Przekonał się o tym mieszkaniec Lombardii, który właśnie tym ściągnął na siebie uwagę strażników miejskich.

W piątek 17 kwietnia 2020 roku w miejscowości Rovellasca koło Como w Lombardii po ulicy przechadzał się pięknie uczesany mężczyzna. Mijająca go strażnicy miejscy od razu rozpoznali, że fryzura musiała wyjść spod ręki renomowanego mistrza sztuki fryzjerskiej.

W czasie kontroli, którą przeprowadzili funkcjonariusze, modniś przyznał, że właśnie wyszedł od fryzjera, który otworzył zakład mimo zakazu, zapisanego w rządowym dekrecie o walce z epidemią.

Zarówno fryzjer jak i klient zostali ukarani srogimi mandatami. Sprawę właściciela punktu usługowego zgłoszono też miejscowym władzom.

Zobacz również: Ministerstwo Zdrowia przywróciło obowiązek szczepień
 

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.