Pogoda
17.03.2019 08:48

Strzelanina na festiwalu filmowo-muzycznym South by Southwest. Jedna osoba ranna

Podczas SXSW 2019 doszło do strzelaniny. Według danych policji jedna osoba została ranna. Sprawca ataku natychmiast został aresztowany przez funkcjonariuszy. Trwają poszukiwania osób zamieszanych w sprawę. 

SXSW
foto: Matt Winkelmeyer/Getty AFP/East News

Festiwale kojarzą się raczej z pogodną, pokojową atmosferą. Niestety pozytywna aura została zaburzona niebezpiecznym atakiem, do którego doszło na South by Southwest 2019. Impreza od ponad 30 lat odbywa się co roku w Austin w Teksasie. W tym roku rozpoczęła się 8 marca. W przeddzień zakończenia festiwalu doszło do strzelaniny. 

SXSW 2019 - strzelanina podczas festiwalu

Jak donosi Deadline, dobry humor osób uczestniczących w SXSW 2019 został zakłócony niebezpiecznym wydarzeniem, które miało miejsce w nocy z soboty na niedzielę 17 marca 2019 roku. Na rogu 6. ulicy i San Jacinto doszło do strzelaniny.

PewDiePie
PewDiePie
Przeczytaj także Transmitował na żywo strzelaninę, w której zabił 40 osób. Zachęcał do subskrybowania PewDiePie'a

Potwierdził to naoczny świadek, który rozmawiał z portalem. Sprawę skomentował jeden z uczestników imprezy - Matthew Carey.

"

Usłyszałem głośny huk. Na sekundę lub dwie zrobiło się cicho i nagle tłum zaczął krzyczeć "strzelanina" i wszyscy zaczęli uciekać.  "

Według słów uczestnika festiwalu jedna osoba została ranna. Od razu zajęli się nią ratownicy medyczni. Natychmiastowo zareagowali również funkcjonariusze policji, bo tuż po wystrzale zakuli w kajdanki osobę, która użyła broni palnej. Według innego źródła Deadline, policjanci w ciągu minuty obezwładnili agresora. Lokalna policja potwierdziła, że w Austin doszło do strzelaniny. 

"

Policja z Austin pracuje nad wezwaniem do strzelaniny z 6. ulicy. Jedna osoba została przetransportowana do szpitala. Podejrzani zostali zatrzymani, ale wciąż trwają poszukiwania innych osób, którzy mogli być zamieszani w sprawę. Prosimy unikać okolicy strzelaniny, podczas kontynuowania śledztwa.  "

Do ataku doszło blisko centrum festiwalu, które jest jednocześnie okolicą, w którym toczy się nocne życie miasta. Znajduje się tam kilka klubów nocnych i popularnych barów. Jak ustalił portal Deadline, policja przeszukuje obecnie przylegające ulice w celu znalezienia innych sprawcówzamieszanych w sprawę. To kolejna strzelanina w stolicy Teksasu, do której doszło w ciągu ostatnich 24-godzin. Podobne wydarzenie miało miejsce podczas SXSW 2016. W 2017 roku doszło do strzelaniny w Sutherland Springs w Teksasie, w której zginęło 26 osób, a 20 zostało rannych. Przed uczestnikami imprezy pozostał ostatni dzień SXSW. Miejmy nadzieję, że obejdzie się bez dalszych nieprzyjemności, a rana postrzałowa nie okaże się groźna. 

>>Zobacz też: NOFX o ofiarach ataku terrorystycznego w Las Vegas: Przynajmniej byli to fani country<<

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News