Pogoda
14.12.2018 10:29

Studio twórców "Call of Duty" zostało ewakuowane przez zagrożenie bombowe

W czwartek 13 grudnia 2018 roku w kilkunastu miastach na terenie USA doszło do zagrożenia atakami terrorystycznymi. Wśród potencjalnych znaleźli się pracownicy Infinity Ward, studia odpowiedzialnego za kilka odsłon serii "Call of Duty". 

Call of Duty
foto: materiały prasowe

Znajdujące się w Los Angeles studio było tylko jednym z wielu budynków, które zostały ewakuowane z powodu zagrożenia bombowego. I chociaż przyczyny nie są do końca jasne, to według portalu Gizmodo chodziło o przestępstwa finansowe związane z Bitcoinami. Kilkadziesiąt osób na terenie USA dostało maile, w których niejaka Grace Lash zagroziła detonacją bomby, jeżeli do końca dnia na jej koncie nie pojawi się równowartość 20 tysięcy dolarów w bitcoinach. 

Zrzutem ekranu, który zawiera treść maila, podzielił się na Twitterze Lance King. W liście możemy przeczytać, że akcja została rzekomo zaplanowana przez grupę osób, która nie nazywa siebie terrorystami i nie bierze odpowiedzialności za "eksplozje w innych budynkach":

Zagrożenie atakami bombowymi w USA

Powyższy email trafił do wielu różnych firm i korporacji, ale nowojorska policja zapewniała ludzi, żeby pozostali spokojni, ponieważ nie odnaleziono żadnych materiałów wybuchowych na terenie potencjalnie zagrożonych firm. Biuro antyterrorystyczne NYPD wysłało nawet komunikat, w którym zapewniło, że monitoruje sytuację:

"

Na ten moment obserwujemy kilkanaście zagrożeń bombowych, które zostały wysłane do placówek rozsianych po całym mieście. Te plotki są rozsiewane po terenie całego kraju i nie są w tym momencie uznawane za prawdziwe. "

O sprawie poinformowało również NBC News, które śledzi wydarzenia po tym, gdy "kilkanaście" różnych źródeł doniosło stacji, że dostało maile o powyższej treści. Z resztą pracownicy różnych redakcji i agencji prasowych donoszą, że również dostali wiadomości dotyczące okupu w bitcoinach. Na razie sprawa jest rozwojowa, ale jedno jest pewne - w żadnym z potencjalnych zagrożonych miejsc nie doszło do eksplozji. 

Infinity Ward nie skomentowało na razie całej sytuacji. Wiadomo, że ewakuowano tylko jedno z kilku biur studia i żaden z twórców "Call of Duty" nie został ranny. 

Kamil Kacperski