Studio twórców "Call of Duty" zostało ewakuowane przez zagrożenie bombowe

Kamil Kacperski
14.12.2018 10:29
Studio twórców "Call of Duty" zostało ewakuowane przez zagrożenie bombowe Fot. materiały prasowe

W czwartek 13 grudnia 2018 roku w kilkunastu miastach na terenie USA doszło do zagrożenia atakami terrorystycznymi. Wśród potencjalnych znaleźli się pracownicy Infinity Ward, studia odpowiedzialnego za kilka odsłon serii "Call of Duty". 

Znajdujące się w Los Angeles studio było tylko jednym z wielu budynków, które zostały ewakuowane z powodu zagrożenia bombowego. I chociaż przyczyny nie są do końca jasne, to według portalu Gizmodo chodziło o przestępstwa finansowe związane z Bitcoinami. Kilkadziesiąt osób na terenie USA dostało maile, w których niejaka Grace Lash zagroziła detonacją bomby, jeżeli do końca dnia na jej koncie nie pojawi się równowartość 20 tysięcy dolarów w bitcoinach. 

Zrzutem ekranu, który zawiera treść maila, podzielił się na Twitterze Lance King. W liście możemy przeczytać, że akcja została rzekomo zaplanowana przez grupę osób, która nie nazywa siebie terrorystami i nie bierze odpowiedzialności za "eksplozje w innych budynkach":

Zagrożenie atakami bombowymi w USA

Powyższy email trafił do wielu różnych firm i korporacji, ale nowojorska policja zapewniała ludzi, żeby pozostali spokojni, ponieważ nie odnaleziono żadnych materiałów wybuchowych na terenie potencjalnie zagrożonych firm. Biuro antyterrorystyczne NYPD wysłało nawet komunikat, w którym zapewniło, że monitoruje sytuację:

Na ten moment obserwujemy kilkanaście zagrożeń bombowych, które zostały wysłane do placówek rozsianych po całym mieście. Te plotki są rozsiewane po terenie całego kraju i nie są w tym momencie uznawane za prawdziwe.

O sprawie poinformowało również NBC News, które śledzi wydarzenia po tym, gdy "kilkanaście" różnych źródeł doniosło stacji, że dostało maile o powyższej treści. Z resztą pracownicy różnych redakcji i agencji prasowych donoszą, że również dostali wiadomości dotyczące okupu w bitcoinach. Na razie sprawa jest rozwojowa, ale jedno jest pewne - w żadnym z potencjalnych zagrożonych miejsc nie doszło do eksplozji. 

Infinity Ward nie skomentowało na razie całej sytuacji. Wiadomo, że ewakuowano tylko jedno z kilku biur studia i żaden z twórców "Call of Duty" nie został ranny. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.