Stypa zakończona przedwcześnie po tym, jak restaurator podał gościom brownie z haszyszem

30.10.2019 09:02
hash brownie|undefined Fot. źródło: Shutterstock

Właściciel restauracji przez przypadek podał ciastka upieczone przez córkę na jej własną imprezę.

Pogrzeb we wschodnich Niemczech skończył się "wysoką nutą" po tym, jak część z obecnych zjadła ciastka z THC. Policja w Rostoku podała, że 13 osób obecnych na stypie odczuwało nudności i zawroty głowy.  Musiały zostać przebadane przez wezwanych do restauracji lekarzy.

Żałobnicy odlecieli

Po rodzinnym pogrzebie wszyscy uczestnicy wydarzenia udali się na stypę do pobliskiej kawiarni, która serwowała kawę i ciastka. Jest to zwyczaj obecny w kraju naszych sąsiadów od lat.

Przeczytaj także

Dochodzenie policji wykazało, że pracownica odpowiedzialna za pieczenie ciast poprosiła o pomoc swoją 18-letnią córkę. Niestety wychodząc z domu na stypę, matka wzięła ciasto, które 18-latka przygotowała z myślą o imprezie ze znajomymi.

Córka nie połapała się, co zaszło do momentu, gdy usłyszała o obecności policji w miejscu pracy jej rodzicielki.

Uczestnicy stypy wezwali karetkę pogotowia po tym, jak 13 osób zaczęło odczuwać podobne objawy. Większość narzekała na zawroty głowy i nudności.

Do zdarzenia doszło w sierpniu 2019 roku, ale policja zdecydowała się na ujawnienie szczegółów dopiero teraz.

Policja jest w trakcie dochodzenia. Nie podano, co grozi nastolatce i czy będzie pozywana jedynie o posiadanie nielegalnych narkotyków, czy o coś więcej.

Zobacz także:  Policjanci poprosili mężczyznę, aby przestał do nich dzwonić w sprawie wypalonej przez współlokatora marihuany [WIDEO]

Kacper Peresada Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.