Pogoda
24.06.2016 13:52

Subwoofer w formie zegarka

Bywalcy koncertów wiedzą dobrze, że muzyka robi największe wrażenie nie wtedy, gdy się ją po prostu słyszy, ale gdy czuje się ją całym ciałem. Przedsmak takiego odbioru ma dawać Basslet – subwoofer noszony na nadgarstku.

Subwoofer w formie zegarka
foto: materiały prasowe

Gadżet to kolejny powiew świeżości wśród urządzeń mających zwiększyć przyjemność ze słuchania muzyki. Po słuchawkach OSSIC X (dostosowujących sposób odgrywania dźwięku 3D do budowy uszu słuchacza) i zestawie Nervana (stymulującym impulsami elektrycznymi wydzielanie hormonów szczęścia) na Kickstarterze pojawił się Basslet, pozwalający poczuć niskie tony odgrywanych utworów.

Urządzenie wygląda jak zegarek – zakłada się go na nadgarstek identycznie jak czasomierz. W środku jednak, zamiast kół zębatych znajduje się silnik LoSound, którego zadaniem jest generowanie drgań zgodnych z pojawiającymi się w utworze niskimi tonami.

Twórcy chwalą się, że Basslet jest w stanie przenosić drgania o częstotliwości od 10 do 250 Hz – użytkownik jednocześnie słyszy dźwięk w słuchawce i czuje go na ręce.

foto: materiały prasowe

Używanie gadżetu jest proste – wystarczy skorzystać ze specjalnej przejściówki, którą umieszcza się między źródłem sygnału a słuchawkami (muszą być przewodowe). Dzięki temu może współpracować z praktycznie każdym urządzeniem z gniazdem minijack – smartfonem, komputerem, a nawet walkmanem.

„Sender” wysyła sygnały wzbudzające Basslet na podstawie przesyłanej muzyki. Małe opóźnienie w przesyłaniu danych ma gwarantować odpowiednią synchronizację dźwięku i wibracji.

Wbudowana bateria pozwala na używanie gadżetu przez 6 godzin – uzupełnienie energii trwa 60 minut. Praca silnika w Basslecie ma być niesłyszalna dla osób postronnych.

foto: materiały prasowe

Gadżet ma pojawić się w sprzedaży w grudniu 2016 roku – Basslet spotkał się z wyjątkowo ciepłym przyjęciem na Kickstarterze i kwota niezbędna do uruchomienia produkcji została zebrana na miesiąc przez końcem kampanii.

Oferowany w czasie jej trwania gadżet został wyceniony na 99 – 139 euro. Docelowo ma kosztować 199 euro.

Co myślicie o subwooferze na nadgarstek?

Michał Tomaszkiewicz