Pogoda
02.03.2016 18:29

Super Mario Bros. w wersji parkour

Jeśli zastanawialiście się, jak wyglądałyby przygody braci Mario gdyby dodać do nich spora dawkę parkoura i przenieść do rzeczywistego świata, jest już znana odpowiedź – wyglądałyby znakomicie.

Super Mario Bros. w wersji parkour
foto: kadr z wideo

Zespół Dark Pixel udostępnił film pokazujący wyczyny Mario i Luigiego, w których wcielili się Calen Chan i Ronnie Shalvis. Zawodnicy w widowiskowy sposób eksplorują plansze, zbierają monety i walczą z wrogami przeniesionymi wprost z lubianych gier.

Wszystko to na terenie parku, który został wzbogacony o elementy znane z plansz gry Super Mario Bros.

W wykonanie filmu włożono sporo wysiłku. To druga próba połączenia świata Mario z parkourem i trzeba przyznać, że widać znaczne postępy. Efekty specjalne są zdecydowanie lepsze – tym razem zostały wykonane przez King Bob Videos. Kostiumy zostały znacznie lepiej zaprojektowane, co można sprawdzić porównując wykonane w 2013 roku wideo.

W starszej wersji pomysłu wyraźnie lepsza jest za to muzyka - twórcy zmianę brzemienia na bardziej stonowane w produkcji z 2016 roku tłumaczą chęcią trafienia w gusta większej liczby oglądających.

Dzięki pomocy zespołu King Bob Videos prace nad nowym filmem nie trwały długimi miesiącami – twórcy wideo wspominają, że ich poprzednia publikacja była obrabiana przez ponad cztery miesiące. Trzymające się głów czapki – zostały zamocowane gumką – to efekt pojawiających się pod starszym filmem komentarzy, koncentrujących się głównie na tym zagadnieniu.

Dla osób ciekawych kulisów powstawania parkourowej produkcji twórcy przygotowali filmik „Behind the Scenes”. Widać na nim sceny z dynamicznie nakładanymi efektami, pozwalające porównać wygląd nagrania przed i po pracy grafików.

W która wersję Super Mario Bros. graliście najchętniej?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Duperele